Terapia w ogrodzie - start wakacyjnych turnusów hortiterapii

Szpital Dziecięcy św. Ludwika po raz kolejny organizuje wakacyjne turnusy hortiterapii  dla pacjentów z oddziału rehabilitacyjnego. Spotkania małych pacjentów z naturą będą odbywać się w Ogrodzie Botanicznym UJ aż do sierpnia. Dzięki wykorzystaniu terapeutycznych walorów pracy w ogrodzie, kontakt z roślinami i przestrzeń ogrodu, hortiterapia może być komplementarną metodą w rehabilitacji. Pos zasadniczo prostymi zajęciami ogrodniczymi ukrywają się ściśle określone ćwiczenia rehabilitacyjne. Tegoroczne spotkania odbywają się dzięki wsparciu Fundacji Zdrowie Dziecka oraz International Paper. Partnerami strategicznymi są: Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Rolniczy w Krakowie, Akademia Wychowania Fizycznego w Krakowie oraz pracownia florystyczna Flower Land. Dziękujemy. Jendocześnie zapraszamy do obejrzenia zdjęć z pierwszego w tym roku spotkania. Tematem warsztatów było poznawanie nasion.

Szpital Dziecięcy św. Ludwika po raz kolejny organizuje wakacyjne turnusy hortiterapii  dla pacjentów z oddziału rehabilitacyjnego. Spotkania małych pacjentów z naturą będą odbywać się w Ogrodzie Botanicznym UJ aż do sierpnia. Dzięki wykorzystaniu terapeutycznych walorów pracy w ogrodzie, kontaktu z roślinami i przestrzeni ogrodu, hortiterapia może być komplementarną metodą w rehabilitacji. Pod zasadniczo prostymi zajęciami ogrodniczymi ukrywają się ściśle określone ćwiczenia rehabilitacyjne. Tegoroczne spotkania odbywają się dzięki wsparciu Fundacji Zdrowie Dziecka oraz International Paper. Partnerami strategicznymi są: Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Rolniczy w Krakowie, Akademia Wychowania Fizycznego w Krakowie oraz pracownia florystyczna Flower Land. Dziękujemy. Jendocześnie zapraszamy do obejrzenia zdjęć z pierwszego w tym roku spotkania. Tematem warsztatów było poznawanie i wysiewanie nasion.