FluMANIAK i profilaktyka zachorowań na grypę

Nasi pacjenci  oraz ich rodzice wzięli dzisiaj udział w zajęciach edukacyjnych poświęconych profilaktyce grypy. Mogli na nich dowiedzieć się jak odróżnić grypę od przeziębienia, jak jej zapobiegać oraz co robić, gdy zachorujemy. Zajęcia podkreślały tak ważny  element  profilaktyki  grypy jakim są szczepienia ochronne oraz wskazywały na często zbędne stosowanie antybiotyków w leczeniu tego groźnego schorzenia wirusowego. Spotkanie poprowadziła  pani  Aleksandra Rumińska, Koordynator ds. Promocji Zdrowia w naszym szpitalu. Było ono jednocześnie promocją edukacyjnej akcji o nazwie Flumaniak 2016, która wiąże się z profilaktyką grypy. Informacje na ten temat równiez na naszym facebook KLIKNIJ :)