• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im. św. Ludwika w Krakowie

Miesiąc świadomości nt. autyzmu

Kwiecień, to na całym świecie miesiąc świadomości na temat autyzmu. Do obchodów przyłączył się także nasz szpital. W związku z tym zorganizwaliśmy zajęcia edukacyjne z udziałem psa terapeuty. Dogoterapia bowiem wspiera prowadzenie terapii u dzieci autystycznych.

odbyły się zajęcia edukacyjne dla dzieci,  przygotowane i poprowadzone przez Laurę Gallas - Diener z Ośrodka Terapii Wsparcie. W spotkaniu wziął także udział pies - terapeuta Coola. Założeniem zajęć było zapoznanie dzieci z tematem autyzmu, próba wyjaśnienie im istoty tego zaburzenia oraz zwrócenie ich uwagi na sposoby komunikowania się z osobami dotkniętymi autyzmem. Coola  zaprezentowała zebranym swój udział w terapii takich osób, zaś prowadząca  podkreśliła, jak ważne jest okazanie osobie z autyzmem należnego jej szacunku, akceptacji i zrozumienia.
Obok pokazów, eksperymentów  i  ciekawych rozmów, w zajęciach wykorzystany został film na temat sposobu odbierania świata przez osobę cierpiącą na autyzm. Wszystko odbywało się w pięknej scenerii niebieskich kwiatów i baloników. Działaniami edukacyjnymi zostali objęci również rodzice i dzieci, oczekujący na wizytę u specjalisty w Pawilonie Jakubowskiego. Dzieci cieszyły się z obecności przyjaznego czworonoga, z niebieskich  żarówek oraz baloników, które rozdawały im studentki CM UJ, rodzice natomiast  z zainteresowaniem śledzili treść  broszury edukacyjnej, ułatwiającej rozpoznanie objawów autyzmu u małego dziecka.
Założeniem zajęć edukacyjnych dla dzieci,  przygotowanych i poprowadzonych przez Laurę Gallas - Diener z Ośrodka Terapii Wsparcie, było zapoznanie dzieci z tematem autyzmu, próba wyjaśnienie im istoty tego zaburzenia oraz zwrócenie ich uwagi na sposoby komunikowania się z osobami dotkniętymi autyzmem. Coola  zaprezentowała zebranym swój udział w terapii takich osób, zaś prowadząca  podkreśliła, jak ważne jest okazanie osobie z autyzmem należnego jej szacunku, akceptacji i zrozumienia.


 

Reklama
Reklama
Reklama

Wirtualny Spacer

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Dziś51
Wczoraj34
Wizyt w tygodniu86
Wizyt w miesiącu1419
Łącznie wizyt1118353