Kwiecień, to na całym świecie miesiąc świadomości na temat autyzmu. Do obchodów przyłączył się także nasz szpital. W związku z tym zorganizwaliśmy zajęcia edukacyjne z udziałem psa terapeuty. Dogoterapia bowiem wspiera prowadzenie terapii u dzieci autystycznych.
odbyły się zajęcia edukacyjne dla dzieci, przygotowane i poprowadzone przez Laurę Gallas - Diener z Ośrodka Terapii Wsparcie. W spotkaniu wziął także udział pies - terapeuta Coola. Założeniem zajęć było zapoznanie dzieci z tematem autyzmu, próba wyjaśnienie im istoty tego zaburzenia oraz zwrócenie ich uwagi na sposoby komunikowania się z osobami dotkniętymi autyzmem. Coola zaprezentowała zebranym swój udział w terapii takich osób, zaś prowadząca podkreśliła, jak ważne jest okazanie osobie z autyzmem należnego jej szacunku, akceptacji i zrozumienia.
Obok pokazów, eksperymentów i ciekawych rozmów, w zajęciach wykorzystany został film na temat sposobu odbierania świata przez osobę cierpiącą na autyzm. Wszystko odbywało się w pięknej scenerii niebieskich kwiatów i baloników. Działaniami edukacyjnymi zostali objęci również rodzice i dzieci, oczekujący na wizytę u specjalisty w Pawilonie Jakubowskiego. Dzieci cieszyły się z obecności przyjaznego czworonoga, z niebieskich żarówek oraz baloników, które rozdawały im studentki CM UJ, rodzice natomiast z zainteresowaniem śledzili treść broszury edukacyjnej, ułatwiającej rozpoznanie objawów autyzmu u małego dziecka.
Założeniem zajęć edukacyjnych dla dzieci, przygotowanych i poprowadzonych przez Laurę Gallas - Diener z Ośrodka Terapii Wsparcie, było zapoznanie dzieci z tematem autyzmu, próba wyjaśnienie im istoty tego zaburzenia oraz zwrócenie ich uwagi na sposoby komunikowania się z osobami dotkniętymi autyzmem. Coola zaprezentowała zebranym swój udział w terapii takich osób, zaś prowadząca podkreśliła, jak ważne jest okazanie osobie z autyzmem należnego jej szacunku, akceptacji i zrozumienia.