Bezpłatne szczepienia przeciwko zakażeniom meningokokowym i pneumokokowym dla dzieci z Miasta Krakowa

Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im. św. Ludwika w Krakowie zaprasza na bezpłatne szczepienia dla dzieci przeciwko zakażeniom meningokokowym i pneumokokowym, realizowane w ramach programów zdrowotnych finansowanych z budżetu Miasta Krakowa. Informacja i zapisy do programu prowadzone są od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-15:00 pod numerem telefonu 12 430 34 72.

• Program szczepień przeciw zakażeniom pneumokokowym skierowany jest do dzieci do 3 lat (z wyłączeniem dzieci urodzonych po 31 grudnia 2016 r.), które na dzień szczepienia uczęszczają do żłobków lub przedszkoli i mieszkają na terenie Miasta Krakowa.
  • Program szczepień przeciw zakażeniom meningokokowym skierowany jest do dzieci od 12 do 24 miesięcy mieszkających na terenie Miasta Krakowa.

Szczegółowe informacje:

• Ostatecznej kwalifikacji do szczepienia dziecka dokonuje lekarz.
  • Rodzice lub opiekunowie dzieci powinni ustalić telefonicznie termin szczepienia.
  • W dniu szczepienia rodzic/opiekun dziecka musi przedstawić książeczkę zdrowia dziecka, w której odnotowane są dotychczasowe szczepienia obowiązkowe i zalecane oraz wypełnia oświadczenie, w którym potwierdza tożsamość dziecka, PESEL i adres zamieszkania.
  • W przypadku wyrażenia chęci skorzystania z programu profilaktyki szczepień przeciwko zakażeniom pneumokokowym, rodzic w dniu szczepienia powinien posiadać ze sobą umowę (do wglądu) lub zaświadczenie, że dziecko uczęszcza do żłobka lub przedszkola.
  • Programy realizowane będą do dnia 28 listopada 2018 roku lub do wyczerpania ilości szczepionek.

Program finansowany z budżetu Miasta Krakowa