Program zdrowotny dotyczący profilaktyki zakażeń pneumokokowych w Małopolsce w 2014

Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im św. Ludwika w Krakowie uprzejmie informuje o rozpoczęciu realizacji Programu zdrowotnego dotyczącym profilaktyki zakażeń pneumokokowych w Małopolsce w 2014 r.

W Programie mogą wziąć udział dzieci uczęszczające do żłobka lub klubu dziecięcego i zameldowane na terenie województwa małopolskiego (z wyłączeniem Miasta Krakowa).

Szczegóły programu i warunki uczestnictwa:
  • Program rozpoczyna się już we wrześniu br.
  • Szczepieniami będą objęte dzieci uczęszczające do żłobka lub klubu dziecięcego (placówki, które zdeklarowały współpracę do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego).
  • Program będzie realizowany do wyczerpania szczepionek lub do 10.12.2014 r.
  • Szczepienia będą odbywać się w ustalonym terminie.
  • W razie pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-14:00 pod numerem telefonu 12 430 34 72.

Ostatecznej kwalifikacji do szczepienia dokonuje lekarz, a w dniu szczepienia rodzic/opiekun prawny zgłasza się z książeczką zdrowia dziecka.