Bezpłatne Programy Zdrowotne

Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im. św. Ludwika w Krakowie zaprasza do skorzystania z bezpłatnych szczepień dla dzieci w ramach realizowanych programów zdrowotnych, finansowanych z budżetu Rad Dzielnic II, XII i XV Miasta Krakowa.

INFORMACJA I REJESTRACJA DO PROGRAMÓW
OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W GODZINACH 8:00 - 15:00

POD NUMEREM TELEFONU: 12 430-34-72

1. I. „Program profilaktyki zakażeń pneumokokowych dla dzieci w wieku 0 – 3 lat, zameldowanych na terenie Dzielnicy II, XII i XV Gminy Miejskiej Kraków”

Program skierowany jest:

• Do dzieci w wieku 0- 3 r.ż.
  • Zameldowanych na terenie Dzielnicy: II, XII i XV Miasta Krakowa
  • Do dzieci uczęszczających do żłobka lub przedszkola na dzień szczepienia

Do programu mogą zostać zakwalifikowane dzieci, spełniające wszystkie kryteria.

1. II. „Program profilaktyki zakażeń meningokokowych dla dzieci w wieku 12 – 24 miesiące, zameldowanych na terenie Dzielnicy II Miasta Krakow”.

Program skierowany jest:

• Do dzieci w wieku 12 – 24 miesięcy życia
  • Zameldowanych na terenie Dzielnicy II Miasta Krakowa

Do programu mogą zostać zakwalifikowane dzieci, spełniające wszystkie kryteria.

Rodzic/opiekun prawny zobowiązany jest posiadać książeczkę zdrowia i/lub kartę szczepień dziecka podczas kwalifikacji lekarskiej w dniu szczepienia.

Rodzice/opiekunowie prawni dzieci, biorących udział w programie profilaktycznym przeciw zakażeniom pneumokokowym, proszeni są o przedstawienie dokumentu potwierdzającego uczęszczanie dziecka do żłobka/przedszkola w celu kwalifikacji dziecka do szczepienia.

Programy Zdrowotne realizowane będą do wyczerpania ilości szczepionek lub 27 listopada 2015 roku .