• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im. św. Ludwika w Krakowie

Bezpłatne szczepienia przeciwko zakażeniom meningokokowym i pneumokokowym dla dzieci z Dzielnicy II Miasta Krakowa

Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im. św. Ludwika w Krakowie zaprasza na bezpłatne szczepienia dla dzieci przeciwko zakażeniom meningokokowym i pneumokokowym, realizowane w ramach programów zdrowotnych finansowanych ze środków będących w dyspozycji Dzielnicy II Miasta Krakowa.

Program szczepień przeciw zakażeniom pneumokokowym skierowany jest do dzieci do 3 lat, które na dzień szczepienia uczęszczają do żłobków lub przedszkoli i są zameldowane na terenie Dzielnicy II Miasta Krakowa.

Program szczepień przeciw zakażeniom meningokokowym skierowany jest do dzieci od 12 do 24 miesięcy zameldowanych na terenie Dzielnicy II Miasta Krakowa.

Szczegółowe informacje:

  • Ostatecznej kwalifikacji do szczepienia dziecka dokonuje lekarz.
  • Rodzice lub opiekunowie dzieci powinni ustalić telefonicznie termin szczepienia.
  • W dniu szczepienia rodzic/opiekun dziecka musi przedstawić książeczkę zdrowia dziecka, w której odnotowane są dotychczasowe szczepienia obowiązkowe i zalecane oraz wypełnia oświadczenie, w którym potwierdza tożsamość dziecka, PESEL i adres zameldowania.
  • W przypadku wyrażenia chęci skorzystania z Programu profilaktyki szczepień przeciwko zakażeniom pneumokokowym, rodzic w dniu szczepienia powinien posiadać ze sobą umowę (do wglądu) lub zaświadczenie, że dziecko uczęszcza do żłobka lub przedszkola.
  • Programy realizowane będą do wyczerpania ilości szczepionek lub do dnia 28 listopada 2016 roku.

Informacja i zapisy do programów prowadzone są od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-15:00 pod numerem telefonu 12 430 34 72.

Program finansowany ze środków będących w dyspozycji Dzielnicy II Miasta Krakowa.

 

 

Reklama
Reklama
Reklama

Wirtualny Spacer

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Dziś51
Wczoraj34
Wizyt w tygodniu86
Wizyt w miesiącu1419
Łącznie wizyt1118353