Program Zdrowotny profilaktyki zakażeń HPV w Małopolsce 2016 r. - szczepienia ochronne

SZCZEPIENIA OCHRONNE
Miło nam jest poinformować, że w dniu 31 marca 2016 roku Zarząd Województwa Małopolskiego rozstrzygnął konkursy na wybór realizatora w 2016 roku Programu zdrowotnego profilaktyki zakażeń wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV) w Małopolsce.

SZCZEPIENIA PRZECIWKO HPV
Realizatorem Programu zdrowotnego profilaktyki zakażeń wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV) w Małopolsce będzie Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im. św. Ludwika w Krakowie, ul. Strzelecka 2, 31-503 Kraków. Szczepienia przeznaczone są dla dziewcząt w wieku 9-18 lat przebywających w placówkach opiekuńczo-wychowawczych. Szczepienia będą się odbywać w miejscu przebywania dziewcząt, w związku z tym nie ma konieczności zgłaszania się podmiotów leczniczych udzielających świadczeń zdrowotnych.

Szczepienia ochronne rozpoczną się po oszacowaniu przez realizatora zapotrzebowania wśród dziewcząt przebywających w placówkach opiekuńczo-wychowawczych.

Szczegółowe informację będą podawane na bieżąco przez realizatora tj. Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im. św. Ludwika w Krakowie, w miejscu przebywania dziewcząt.

SZCZEPIENIA W POWIECIE BRZESKIM, GORLICKIM, TARNOWSKIM I W MIEŚCIE TARNÓW:

1) Jacek Krupa Marszałek Województwa Małopolskiego oraz Powiat Brzeski zapraszają na bezpłatne szczepienia dla dziewcząt przeciwko zakażeniom HPV

2) Jacek Krupa Marszałek Województwa Małopolskiego oraz Powiat Tarnowski zapraszają na bezpłatne szczepienia dla dziewcząt przeciwko zakażeniom HPV

3) Jacek Krupa Marszałek Województwa Małopolskiego oraz Powiat Gorlicki zapraszają na bezpłatne szczepienia dla dziewcząt przeciwko zakażeniom HPV

4) Jacek Krupa Marszałek Województwa Małopolskiego oraz Roman Ciepiela Prezydent Miasta Tarnowa zapraszają na bezpłatne szczepienia dla dziewcząt przeciwko zakażeniom HPV