• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im. św. Ludwika w Krakowie

Kolejna edycja Programu Zdrowotnego profilaktyki zakażeń HPV w Małopolsce

Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im. św. Ludwika w Krakowie już po raz drugi, przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego, realizuje Program Zdrowotny profilaktyki zakażeń wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV) w Małopolsce. W okresie od czerwca do grudnia 2016 roku będzie prowadzona kampania informacyjno-edukacyjna skierowana do dorosłych i młodzieży szkolnej ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z Małopolski. Ponadto zaplanowane są szczepienia dla dziewcząt z ośrodków opiekuńczo-wychowawczych i rodzinnych domów dziecka z Małopolski oraz dla dziewcząt z 5 powiatów, które zadeklarowały współdziałanie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego: powiat gorlicki, brzeski, nowotarski, tarnowski oraz Miasto Tarnów.

hpv_1039-x401px_new

Kampania informacyjno-edukacyjna
Celem kampanii jest promowanie zachowań prozdrowotnych związanych z profilaktyką zakażeń HPV oraz upowszechnianie nawyku systematycznego wykonywania badań profilaktycznych. Podobnie jak w ubiegłym roku, podejmowane działania mają zwiększyć poziom wiedzy i świadomości dorosłych oraz młodzieży szkolnej (zarówno dziewcząt jak i chłopców) na temat HPV oraz chorób wywoływanych przez zakażenie wirusem, m.in. raka szyjki macicy. Chcąc dotrzeć do jak największej liczby osób, oprócz dystrybucji materiałów edukacyjnych, takich jak np. broszura czy fact sheety, zaplanowana jest także kampania w radiu, telewizji i prasie. Wiedza to kluczowy element profilaktyki.

Ważnym elementem działań edukacyjnych będzie również regionalna konferencja naukowo-szkoleniowa skierowana do szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych uczestniczących w Programie Zdrowotnym, ośrodków opiekuńczo-wychowawczych, rodzinnych domów dziecka objętych Programem oraz realizatorów szczepień dziewcząt w powiatach. Spotkanie stanie się forum wymiany doświadczeń oraz szansą na zasięgnięcie porad ekspertów.

W przypadku pytań dotyczących kampanii zapraszamy do kontaktu od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-14:00 pod numerem telefonu: 12 430 34 72.

Szczepienia przeciwko zakażeniom HPV w Małopolsce
Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im. św. Ludwika w ramach Programu Zdrowotnego profilaktyki zakażeń wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV) realizuje  szczepienia  ochronne przeciwko zakażeniom wirusem w ośrodkach opiekuńczo-wychowawczych i w rodzinnych domach dziecka z Małopolski. Podobnie jak w roku ubiegłym szczepieniami objęte będą dziewczęta między 9. a 18. rokiem życia. Program będzie realizowany do wyczerpania szczepionek lub do 12 grudnia 2016 r.

W przypadku pytań dotyczących szczepień zapraszamy do kontaktu od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-14:00 pod numerem telefonu 12 430 34 72.

Realizatorzy Programu Zdrowotnego dokonujący szczepień w powiatach, które przystąpiły do wspólnej realizacji, zostaną wyłonieni w drodze konkursu przez jednostki samorządu terytorialnego. Informacje na ten temat będą publikowane na www.profilaktykawmalopolsce.pl

Autorem i koordynatorem merytorycznym Programu Zdrowotnego jest  dr n. med. Hanna Czajka, absolwentka Akademii Medycznej im. Mikołaja Kopernika w Krakowie, pediatra, specjalista chorób zakaźnych z wieloletnim doświadczeniem. Członek założyciel Polskiego Towarzystwa Wakcynologicznego, członek Grupy Doradczej ds. Szczepień Ochronnych Europy Środkowej (CEVAG). Od lipca 2007 r. dr Hanna Czajka kieruje Poradnią Chorób Zakaźnych w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym im. św. Ludwika w Krakowie.

Zapraszamy do odwiedzania strony: www.profilaktykawmalopolsce.pl.

 

Reklama
Reklama
Reklama

Wirtualny Spacer

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Dziś51
Wczoraj34
Wizyt w tygodniu86
Wizyt w miesiącu1419
Łącznie wizyt1118353