Powiat Proszowicki realizuje Program zdrowotny dotyczący profilaktyki zakażeń pneumokokowych

Marszałek Województwa Małopolskiego Jacek Krupa, Powiat Proszowicki oraz Dyrekcja i Zespół Realizatora Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego im. św. Ludwika w Krakowie serdecznie zapraszają dzieci z powiatu proszowickiego z gminy: Koszyce i Nowe Brzesko do udziału w Programie zdrowotnym dotyczącym profilaktyki zakażeń pneumokokowych w Małopolsce w 2016 r.

Szczepienia dzieci z gminy Koszyce w powiecie proszowickim realizuje:

• Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Koszycach Sp. z o.o. ul. Moniuszki 11, 32-130 Koszyce, tel. 41 351 40 10.

Szczepienia dzieci z gminy Nowe Brzesko w powiecie proszowickim realizuje:

• Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „Sano-Med" Sp. z o. o., ul. Partyzantów 4, 32-120 Nowe Brzesko, tel. 12 385 20 12.

Szczegóły programu oraz warunki uczestnictwa:

• Szczepienia obejmują dzieci urodzone w latach 2013-2016 (które nie ukończyły 3 lat).
  • Dzieci muszą być zameldowane na terenie powiatu proszowickiego, w gminie Nowe Brzesko lub w gminie Koszyce.
  • Program będzie realizowany do wyczerpania szczepionek  lub do 30.11.2016 r.
  • W razie pytań prosimy o kontakt ze Starostwem Powiatowym w Proszowicach od poniedziałku do piątku w godz. 7:30-15:30 pod numerem telefonu 12 386 18 46 wew. 220.

Ostatecznej kwalifikacji do szczepienia dokonuje lekarz. Każde szczepienie przeprowadzone będzie po uzyskaniu zgody rodziców/opiekunów dziecka. W dniu ustalonego szczepienia rodzic/opiekun prawny powinien zgłosić się z książeczką zdrowia dziecka.

grafika powiat proszowicki 2016