"Środa z NFZ"

W środę 6 września przy stoisku NFZ w naszym szpitalu (Pawilon Jakubowskiego) od 9.00 do 14.00 będzie można wyjaśniać wszystkie wątpliwości i zadawać pytania dot. sieci szpitali, a także założyć konto w Zintegrowanym Informatorze Pacjenta (ZIP) – zarówno dla osób dorosłych jak i dzieci zgłoszonych przez rodziców, którzy już mają konto (konieczny jest dowód osobisty i PESEL dziecka).

1 października 2017 roku  wchodzą w życie przepisy ustawy tworzącej tzw. sieć szpitali. Przepisy wprowadzą nowe rozwiązania, które usprawnią organizację udzielania świadczeń opieki zdrowotnej przez szpitale oraz przychodnie przyszpitalne i poprawią dostęp pacjentów do leczenia specjalistycznego w szpitalach. Zmiany  umożliwią lepszą koordynację świadczeń szpitalnych i ambulatoryjnych. Ułatwią także zarządzanie szpitalami.

W Małopolsce do podstawowego systemu zabezpieczenia, czyli sieci szpitali zakwalifikowało się 36 szpitali.

Aby przybliżyć pacjentom zmiany, jakie wprowadzi reforma, pracownicy Małopolskiego Oddziału NFZ w każdą środę września będą dyżurować w jednym z małopolskich szpitali, aby odpowiadać na  pytania pacjentów.