• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im. św. Ludwika w Krakowie

Oświadczenie dot. nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej

Informujemy, iż od dnia 1 października 2017 roku  Wojewódzki Specjalistyczny Szpital im. św. Ludwika w Krakowie realizuje świadczenia w ramach nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej.

Pomoc medyczna udzielana  jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 18.00 do 8.00 dnia następnego oraz całodobowo w dni ustawowo wolne od pracy od 8:00 do 8:00.

W WSSDz im. św. Ludwika w Krakowie dyżury pełni 2 lekarzy, którzy w nocy i dni świąteczne udzielają pomocy zarówno dzieciom jak i dorosłym.

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 28 czerwca 2017 r. dot. nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej udzielanej w warunkach ambulatoryjnych, w szpitalach sieciowych musi dyżurować 2 lekarzy z prawem do wykonywania zawodu.

Nocna i świąteczna opieka zdrowotna skierowana do dzieci nie musi być realizowana wyłącznie przez lekarzy pediatrów, a skierowana do dorosłych nie musi być realizowana tylko przez lekarzy internistów.

Lista placówek świadczących pomoc medyczną dla dzieci i dorosłych w ramach nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej znajduje się na stronie NFZ:

http://www.nfz-krakow.pl/dla-pacjenta/pomoc-w-stanach-naglych/nocna-i-swiateczna-opieka-zdrowotna/

Jednocześnie przypominamy, że nasz szpital nie świadczy usług chirurgicznych.

 

 

Reklama
Reklama
Reklama

Wirtualny Spacer

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Dziś33
Wczoraj37
Wizyt w tygodniu169
Wizyt w miesiącu635
Łącznie wizyt1116727