Szpitalne potyczki szachowe

We wtorek 12 grudnia odbyła się w szpitalu kolejna impreza szachowa. Jednym z głównych punktów imprezy były potyczki szachowe rozgrywane przez ok. 20. dzieci przebywających w szpitalnych oddziałach somatycznych i na psychiatrii. Rywalizacja odbyła się w przytulnej sali konferencyjnej, gdzie na dzieci czekało wiele atrakcji.

Na początku spotkania zostały zaprezentowane szachy Rzymskie oraz szachy wykonane przez dzieci uczniów Zespołu Szkół Specjalnych Nr 2 w Krakowie. Następnie odbyła się część z partiami szachowymi, które przebiegały w atmosferze mocnej, sportowej rywalizacji oraz quiz wiedzy o szachach. Po zakończeniu wręczone zostały upominki uczestnikom oraz kibicom. Spotkanie miało charakter integracyjny i przyniosło wiele ciekawych doznań.

Akcja została zorganizowana dla dzieci z Zespołu Szkół Specjalnych Nr 2 w Krakowie, pacjentów oddziałów somatycznych oraz psychiatrii.

Inicjatorem i organizatorem szachowych potyczek był P. Mirosław Matysiak. z ZSS nr 2 w Krakowie