Europejski Tydzień Walki z Rakiem Szyjki Macicy

Trwa Europejski Tydzień Walki z Rakiem Szyjki Macicy (24 - 30 stycznia 2015). W trosce o zdrowie wszystkich kobiet Zespół Promocji Zdrowia Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego im. św. Ludwika apeluje: Tylko regularne badania cytologiczne mogą uchronić przed tą groźną chorobą.

Rak szyjki macicy rozwija się przez wiele lat, przechodząc przez kilka stadiów nie dających żadnych objawów, zanim przekształci się w raka inwazyjnego. Dzięki kontroli cytologicznej może on zostać zdiagnozowany na etapie 100% uleczalności. Można więc powiedzieć, że regularne wykonywanie badań cytologicznych może uratować życie. Inną formą profilaktyki raka szyjki macicy są szczepienia przeciwko wirusowi brodawczaka ludzkiego HPV, który jest przyczyną wielu zachorowań.

Rozmowy na temat raka szyjki macicy zostały również przeprowadzone w Szpitalu Dziecięcym św. Ludwika z pracującymi w nim kobietami.

Centrum Szczepień w Szpitalu Dziecięcym im. św. Ludwika oferuje szczepienia związane z profilaktyką HPV. Więcej informacji na ten temat można uzyskać pod numerem telefonu 604 305 217, od poniedziałku do piątku 08:00-14:30.

Pacjenci Szpitala Dziecięcego św. Ludwika razem z Zespołem Promocji Zdrowia proszą swoje mamy, babcie, siostry, ciocie, kuzynki, sąsiadki, znajome: Zbadajcie się, zróbcie cytologię. Jesteście nam potrzebne. Kochamy Was...

Dziękujemy wszystkich osobom, instytucjom i mediom, w tym naszym patronom Magazynowi Studenckiemu MANKO i gazecie "Głos Seniora", za upowszechnianie informacji na temat profilaktyki raka szyjki macicy.

rak_szyjki_macicy