• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im. św. Ludwika w Krakowie

Za nami Wiosenne Spotkanie Reumatologów Dziecięcych

Jesteśmy zintegrowanym środowiskiem pediatrów- reumatologów, dzięki wspólnym spotkaniom naukowym możemy wymienić się doświadczeniami z codziennej pracy w naszej trudnej dziedzinie wiedzy medycznej oraz przedstawić najnowsze doniesienia naukowe z całego świata. Jesteśmy pediatrami, zajmujemy się dziećmi chorymi na choroby układowe „reumatyczne" - podsumowuje dr Zbigniew Żuber - Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Wiosennego Spotkania Reumatologów Dziecięcych.  Konferencja trwała dwa dni (22-23.05.2015).

Choroby układowe „reumatyczne” obciążają dzieci w wieku rozwojowym w sposób bardzo dotkliwy, zajmując nie tylko narząd ruchu, ale także narządy  wewnętrzne, niekiedy zaburzając rozwój i proces wzrastania dziecka. Reumatologia dziecięca to dyscyplina medyczna słabo znana poza naszym środowiskiem, dlatego tym bardziej musimy wspólnie dbać o najwyższy poziom naszej opieki nad naszymi pacjentami. Wspólne spotkania, takie jak to organizowane przez nas w Krakowie to właściwy sposób wymiany myśli, idei i doświadczeń - dodaje dr Z. Żuber.

Konferencja 'Wiosenne Spotkanie Reumatologów Dziecięcych" odbyło się w Hotelu Holiday Inn przy ul. Wielopole 1/4 w Krakowie w dniach 22-23 maja 2015 roku.

Patronat Honorowy: Wojciech Kozak Wicemarszałek Województwa Małopolskiego

Patronat Medialny: Rynek Zdrowia, RMF FM, Służba Zdrowia, Świat Lekarza, MEDEXPRESS, MEDtube

Sponsorzy: Pfizer, Abbvie, Roche, Biomarin, Medac Pharma, Genzyme, Shire


 

Reklama
Reklama
Reklama

Wirtualny Spacer

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Dziś33
Wczoraj37
Wizyt w tygodniu169
Wizyt w miesiącu635
Łącznie wizyt1116727