Za nami kolejna edyjcja konferencji "Kiedy pediatra ma wątpliwości"

W sobotę 21 listopada w budynku UM w Krakowie odbyła się III Edycja Konferencji "Kiedy pediatra ma wątpliwości”. Organizatorem wydarzenia był WSSDz im św. Ludwika. Spotkanie skierowane  było  szczególnie do  małopolskich lekarzy pediatrów, ale także do pielęgniarek, psychologów  i innych pracowników służby zdrowia.  Wśród prelegentów znalazł  się m.in. dr Tomasz Sobierajski, który  mówił  o sposobach radzenia sobie z agresją pacjentów. Jego wystąpienie wzbudziło ogromne zainteresowanie i wywołało ciekawą dyskusję.  Uczestnicy spotkania z uwagą wysłuchali również dr Ryszarda Koniora, który wygłosił prelekcję na temat neuroinfekcji u dzieci. Przed następstwami zakażenia wirusem HPV przestrzegał dr Głąb, zaś z programami profilaktycznymi prowadzonymi przez Szpital św. Ludwika, min. z programem profilaktyki wirusem HPV, zapoznała zebranych  dr Hanna Czajka.