Przewodniczący wszystkich Mikołajów

Mówi się, że przed świętami Bożego Narodzenia każdy z nas staje się na powrót dzieckiem wyczekującym pierwszej gwiazdki i przyjścia św. Mikołaja. Miło jest, kiedy dorośli zajmujący się na co dzień poważnymi sprawami nie zapominają o swoim dzieciństwie i próbują podarować trochę magii dzieciom, również tym, które spędzają czas w szpitalu. Dlatego też do Szpitala przy ul. Strzeleckiej zawitał św. Mikołaj - Bogusław Kośmider, Przewodniczący Rady Miasta Krakowa. Dziękujemy za odwiedziny.

Na trzy dni przed Wigilią Bożego Narodzenia, 21 grudnia o godz. 11 małych pacjentów z Oddziału Psychiatrii Dzieci Wojewódzkiego  Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego im. św. Ludwika w Krakowie odwiedził św. Mikołaj wraz z pomocnikami. Był nim Bogusław Kośmider - Przewodniczący Rady Miasta Krakowa. Spotkanie było okazją do wspólnego kolędowania, rozmów, ale przede wszystkim do radości ze spotkania ze św. Mikołajem i prezentów. Dyrekcja oraz pracownicy szpitala dokładają wszelkich starań, aby maksymalnie umilić przedświąteczny czas spędzany w szpitalu, miejscu które ciężko kojarzyć z przyjemnościami. Warsztaty, zabawy, projekcje filmów, przedstawienia teatralne, wizyta św. Mikołaja – za pomocą takich wydarzeń personel szpitala chce, aby mimo choroby grudniowy czas dobrze kojarzył się małym pacjentom. Dzięki przyjaciołom szpitala aktywnie pomagającym w organizacji różnych przedsięwzięć, dzieci choć na chwilę mogą zapomnieć o chorobie. Raz jeszcze dziękujemy.