Święto Rodziny Krakowskiej

W niedzielę 22 maja Szpital św. Ludwika uczestniczył w corocznej imprezie miejskiej Święto Rodziny Krakowskiej. Z tej okazji Zespół Promocji Zdrowia proponował dzieciom i całym rodzinom bezpłatne pomiary ciśnienia tętniczego i glukozy, przeglądy i edukację stomatologiczną a także naukę pierwszej pomocy z wykorzystaniem fantomów.

Stoisko szpitala św. Ludwika cieszyło się znaczną  frekwencją uczestników imprezy i było stale zapełnione. Wszystkie nasze propozycje spotkały się  z uznaniem i zainteresowaniem krakowskich rodzin.

Dziękujemy pielęgniarkom z  Zespołu Promocji Zdrowia naszego szpitala, ekipie Gabinetu Stomatologicznego PerioCare oraz studentowi ratownictwa medycznego Mateuszowi, za okazaną pomoc,  wsparcie i uatrakcyjnienie naszych działań.

Organizatorami Święta Rodziny Krakowskiej  są:  Urząd Miasta Krakowa oraz krakowska Caritas, zaś głównym sponsorem jest sieć „Biedronka”. Wydarzenie zostało objęte patronatem medialnym przez: Radio RMF, TVP Kraków oraz portale – CzasDzieci.pl i EkoRodzice.pl.