Obchody Jubileuszu 140-lecia Szpitala Dziecięcego im. św. Ludwika

Program konferencji naukowej "Problemy pediatryczne - nowoczesne rozwiązania" w Towarzystwie Krakowskim Lekarskim, 02.09.2016 r.

Program Gali Jubileuszowej w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, 03.09.2016 r.

Piknik Rodzinny w Parku Strzeleckim, 04.09.2016 r.

***

Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im. św. Ludwika w Krakowie obchodzi  w tym roku 140. rocznicę powstania. Niezmiennie od 1876 roku realizujemy jednakowo brzmiącą misję: „Walczymy o życie, zdrowie i uśmiech dziecka”, sformułowaną przez założyciela szpitala, ojca polskiej pediatrii - prof. Macieja Leona Jakubowskiego. Biorąc pod uwagę niemal półtora wieku leczenia małych pacjentów, chcemy zebrać zgromadzone doświadczenie oraz zaprezentować postęp jaki dokonał się w pediatrii w czasie obchodów Jubileuszu, na które składają się wrześniowa konferencja naukowa w Krakowskim Towarzystwie Lekarskim, Gala Jubileuszowa w Teatrze im. Juliusza  Słowackiego w Krakowie, a także Piknik Rodzinny w Parku Strzeleckim.

Komitet Honorowy Obchodów 140-lecia Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego im. św. Ludwika

• Jego Eminencja Kardynał Stanisław Dziwisz
  • Wojewoda Małopolski Józef Pilch
  • Marszałek Województwa Małopolskiego Jacek Krupa