• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im. św. Ludwika w Krakowie

"Zagrożenia dla pediatrii - bezpieczeństwo pacjenta pediatrycznego" - spotkanie z Konsultant Krajową w Dziedzinie Pediatrii

Prof. dr hab. n. med. Teresa Jackowska – Konsultant Krajowa w Dziedzinie Pediatrii, odwiedziła dzisiaj (29.09) Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im. św. Ludwika w Krakowie. Była to okazja do porozmawiania nie tylko o planach szpitala, ale również o zagrożeniach dla pediatrii oraz sposobach zapewnienia bezpieczeństwa małym pacjentom.

W pierwszej kolejności Pani Profesor odwiedziła oddziały szpitala, spotkała się z lekarzami a następnie z dziennikarzami. W czasie briefingu prof. T. Jackowska wypowiedziała się na temat aktualnych potrzeb pediatrycznych oraz wytłumaczyła zjawisko niekorzystnego czasu dla pediatrii, wynikającego m.in. z podnoszenia się średniej wieku kadry medycznej. Wniosek niestety był jeden - w Polsce brakuje pediatrów.

„Zwiększenie efektywności oraz integracji leczenia szpitalnego z ambulatoryjną specjalistyczną opieką zdrowotną, podejmowanie działań promocyjnych, zachęcających do pracy na oddziałach pediatrycznych oraz wspierających kształcenie kadry pielęgniarskiej – to tylko niektóre z priorytetów dla regionalnej polityki zdrowotnej Województwa Małopolskiego” informuje Dyrektor Szpitala, Stanisław Stępniewski i dodaje: „Spotkanie z Profesor było dobrą okazją do pochylenia się nad tymi kwestiami.”


 

Reklama
Reklama
Reklama

Wirtualny Spacer

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Dziś28
Wczoraj32
Wizyt w tygodniu127
Wizyt w miesiącu593
Łącznie wizyt1116685