• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im. św. Ludwika w Krakowie

Szpital Dziecięcy św. Ludwika wśród prestiżowego grona szpitali akredytowanych

Wojewódzki Szpital Dziecięcy św. Ludwika ponownie znalazł się w gronie najlepszych szpitali w kraju. Krakowska jednostka drugi raz z rzędu uzyskała status szpitala akredytowanego przez Ministerstwo Zdrowia, uzyskując 91% zgodności ze standardami akredytacyjnymi. Potwierdza tym samym wysoki poziom świadczonych usług medycznych. Jedynie 14 szpitali w Polsce uzyskało wyższy wynik.


Certyfikat przyznany szpitalowi im. św. Ludwika potwierdza wysoki poziom szpitali i placówek leczniczych prowadzonych przez Województwo Małopolskie. Dbałość o zdrowie Małopolan i najwyższy standard świadczonych im usług zdrowotnych to dla nas absolutny priorytet – podkreśla Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Wojciech Kozak.

Warto zaznaczyć, że tylko 10 szpitali w Krakowie i 22 w Małopolsce może powiedzieć, że posiada certyfikat akredytacyjny Ministerstwa Zdrowia. Jesteśmy dumni, że należymy do tego grona. Nobilitujący jest także fakt, że wysoki wynik zgodności ze standardami akredytacyjnymi umiejscawia nas na 15 miejscu w Polsce wśród 225 innych certyfikowanych szpitali. To wynik ciężkiej pracy wszystkich pracowników, którzy nie tylko byli zaangażowani w przygotowania do akredytacji, ale co najważniejsze, przestrzegają standardów w codziennej pracy - komentuje Dyrektor Szpitala, Stanisław Stępniewski.

WSSDz im. św. Ludwika otrzymał maksymalne oceny w zakresie standardów: zabiegi i znieczulenia, laboratorium, poprawa jakości i bezpieczeństwo pacjenta a także zarządzanie ogólne. Są to informacje ważne z perspektywy pacjenta. Dzięki nim wie, że szpital dokłada starań, aby zminimalizować ryzyko wystąpienia zagrożeń związanych z pobytem w ZOZ, robi wszystko aby pacjent był bezpieczny, a opieka profesjonalna. Szczegółowo przedstawia temat Pielęgniarka Epidemiologiczna oraz Pełnomocnik ds. Jakości Szpitala Dziecięcego św. Ludwika, Renata Rutkiewicz:

Zacznijmy od tego, że akredytacja nie jest obowiązkowa. Szpital stara się o nią z własnej inicjatywy i jest audytowany przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia. Przestrzeganie standardów w zakresie od oceny stanu pacjenta przez opiekę nad pacjentem, kontrolę zakażeń, laboratorium, diagnostykę obrazową po odżywianie, poprawę jakości i bezpieczeństwa pacjenta oraz zarządzanie ogólne, pozwala uniknąć zdarzeń niepożądanych, np. pomyłki w podawaniu leków, zastosowania niewłaściwej metody leczenia, czy zakażenia szpitalnego. Posiadanie akredytacji oznacza codzienne staranie o minimalizowanie ryzyka ich wystąpienia. Szpital jest skomplikowanym i złożonym organizmem. Dzięki przyjętym wzorcom pacjent może czuć się bezpieczny i mieć pewność, że jest otoczony specjalistyczną opieką. To ważne w momencie wyboru miejsca, w którym będzie leczone nasze dziecko.

Informator dla pacjenta - dlaczego warto leczyć się w szpitalu akredytowanym

Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy św. Ludwika w Krakowie pierwszą akredytację uzyskał w 2013, obowiązywała do 2016 roku. Obecna będzie ważna przez najbliższe trzy lata.

 

 

Reklama
Reklama
Reklama

Wirtualny Spacer

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Dziś51
Wczoraj34
Wizyt w tygodniu86
Wizyt w miesiącu1419
Łącznie wizyt1118353