• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im. św. Ludwika w Krakowie

W wakacje pacjenci się nie nudzą!

Trwają wakacje - czas odpoczynku i swobody. Dla dzieci, które w tym szczególnym czasie będą leczone w oddziałach naszego  szpitala, przygotowaliśmy  cykl zajęć edukacyjnych pt.: „Wakacje w szpitalu”.

Nasi pacjenci wraz z rodzicami mogą uczestniczyć m.in. w zajęciach plastycznych, spotkaniach profilaktycznych z funkcjonariuszami służb mundurowych (policja, straż pożarna, straż miejska) czy w  zajęciach z udziałem psa terapeuty. Większość zajęć ma na celu przypomnienie zasad bezpieczeństwa w różnych miejscach wakacyjnego wypoczynku .

 4 lipca w sali konferencyjnej szpitala odbyły się pierwsze zajęcia edukacyjne z cyklu „Wakacje w szpitalu”. Poprowadziła je pani  Ewa  Klementowska z  zaprzyjaźnionego Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie. Tematem spotkania było bezpieczeństwo na drodze oraz zasady ruchu drogowego w mieście. Szczególną atrakcją zajęć były ćwiczenia w miasteczku komunikacyjnym, które cieszyły się wielkim zainteresowaniem najmłodszych.


5 lipca dzieci i rodzice uczestniczyli w zajęciach dotyczących bezpieczeństwa przeciwpożarowego. Pan Krzysztof Rybka przypomniał zasady zawiadamiania straży pożarnej w razie potrzeby, przypomniał ważne dla bezpieczeństwa telefony. Na zakończenie zorganizował konkurs wiedzy o pracy straży pożarnej, w którym uczestnicy wygrali wiele wspaniałych nagród.


6 lipca z naszymi pacjentami spotkał się pan Maciej Necel z referatu profilaktyki straży miejskiej. Tematem zajęć były zasady bezpiecznego wypoczynku w górach i nad wodą. Na zakończenie dzieci i rodzice otrzymali opaski odblaskowe.


Warsztaty kreatywne z wykorzystaniem różnych technik plastycznych tj. warsztaty techniką decoupage, szycie wakacyjnych maskotek, malowanie na szkle.


 

 

Reklama
Reklama
Reklama

Wirtualny Spacer

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Dziś0
Wczoraj52
Wizyt w tygodniu87
Wizyt w miesiącu1420
Łącznie wizyt1118354