Szpital św. Ludwika na Integracyjnym Festynie Rodzinnym

17 września 2011r. w godzinach od 11.00 do 15.00, na terenie Krakowskiego Klubu Jazdy Konnej przy ul. Kobierzyńskiej, odbył się Integracyjny Festyn Rodzinny. Głównym organizatorem imprezy była Fundacja Hipoterapia, na zaproszenie której w tej sympatycznej i bardzo pożytecznej imprezie, wziął udział także nasz Szpital.

W ramach bezpłatnych działań prozdrowotnych, które świadczymy jako Szpital Promujący Zdrowie, znalazły się: porady pediatryczne, pomiary poziomu glukozy we krwi (badanie metodą testów paskowych), pomiary ciśnienia tętniczego krwi, pomiary wzrostu, wagi ciała oraz obliczanie wskaźnika masy ciała BMI a takze ocena rozwoju dzieci za pomocą siatek centylowych. Nasze stoisko odwiedziło wiele rodzin z dziećmi w różnym wieku. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się pomiary: wagi, wzrostu oraz ciśnienia tętniczego u dzieci. Rodzice bardzo chętnie korzystali również z możliwości rozmowy z pediatrą.

Patronat nad imprezą objęli Pełnomocnicy Prezydenta Miasta Krakowa ds. Rodziny i Polityki Społecznej oraz ds. Osób Niepełnosprawnych, zaś partnerami Fundacji Hipoterapia byli: Krakowski Klub Jazdy Konnej, Krakowska Chorągiew ZHP, Rada VIII Dzielnicy Miasta Krakowa, Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży, Stowarzyszenie Szersze Horyzonty, Bahlsen Sp. z o.o. oraz Klub „Stare Konie".