• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im. św. Ludwika w Krakowie

Hej kolęda, kolęda - czyli muzyka przy łóżku chorego dziecka

25 stycznia br. małych pacjentów naszego szpitala odwiedzili muzycy i zarazem muzykoterapeuci z Akademii Muzycznej w Krakowie, którzy zaprosili chore dzieci, ich rodziców oraz personel do wspólnego kolędowania. Kolędnicy przejszli przez wszystkie oddziały, niosąc dzieciom radość i ulgę w cierpieniu.

Wspólne kolędowanie „w drodze", zamiast tradycyjnego występu wiąże się z nową formą muzykoterapii propagowaną przez krakowską Akademię Muzyczną – „muzyką przy łóżku chorego". Ideą jest tutaj dotarcie do każdego dziecka, które chce cieszyć się śpiewem, nawiązanie z nim bliższego, bardziej zindywidualizowanego kontaktu. W tym nowatorskim podejściu następuje odwołanie się do osobistych doświadczeń muzycznych dziecka, na których buduje się spotkanie, dając zarazem to, co jest najważniejsze - uzdrawiającą obecność drugiego człowieka.

Inicjatywa narodziła sie w związku z partnerską współpracą, jaka została nawiązana przez Szpital Dziecięcy św. Ludwika ze znajdującą się w niedalekim sąsiedztwie Akademią Muzyczną.


 

Reklama
Reklama
Reklama

Wirtualny Spacer

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Dziś33
Wczoraj37
Wizyt w tygodniu169
Wizyt w miesiącu635
Łącznie wizyt1116727