• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im. św. Ludwika w Krakowie

Jak pomóc dziecku, którego matka piła w ciąży? Eksperci debatują w Krakowie

Picie alkoholu przez matkę w ciąży może doprowadzić u dziecka m.in. do uszkodzenia mózgu, dysmorfii twarzy oraz niedoboru masy ciała i wzrostu. Eksperci z całej Polski dyskutują w Krakowie na temat FASD czyli tzw. zespołu zaburzeń związanych z narażeniem na alkohol w okresie płodowym.
„Wiele wymiarów FASD z perspektywy specjalistów”. W konferencji pod tym hasłem biorą udział specjaliści z całej Polski. Do Krakowa zjechali pediatrzy, terapeuci, psychologowie i inni eksperci, którzy wspierają rozwój małych dzieci, w tym zagrożonych FASD.

Szacuje się, że na zaburzenia związane z FASD cierpi nie mniej niż 1,5 proc. polskich dzieci – mówi lek. Katarzyna Dyląg z Centrum Kompleksowej Diagnostyki i Terapii Dzieci z FASD w Szpitalu Dziecięcym św. Ludwika w Krakowie.

Konferencja jest adresowana do lekarzy m.in. pediatrów, podstawowej opieki zdrowotnej oraz psychiatrów, psychoterapeutów, psychologów, pedagogów, logopedów, kuratorów sądowych, pracowników ośrodków adopcyjnych.

Wydarzenie stanowi kolejny element działań w zakresie podnoszenia kompetencji służb medycznych i społecznych w zakresie problematyki FASD.
To ważny element w toczącej się dyskusji na temat sposobów pomocy dzieciom z FASD, ich rodzicom i opiekunom. Dzięki zaangażowaniu ekspertów jest również miejscem wymiany doświadczeń i dobrych praktyk.

Konferencja „Wiele wymiarów FASD z perspektywy specjalistów” organizowana jest przez Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im. św. Ludwika w Krakowie oraz Miejskie Centrum Profilaktyki Uzależnień w Krakowie.

Partnerzy:

Miasto Kraków

Uniwersytet Jagielloński, Collegium Medicum

Patroni medialni:

krakow.pl

Medycyna Praktyczna

LAST_UPDATED2  

Reklama
Reklama
Reklama

Wirtualny Spacer

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Dziś51
Wczoraj34
Wizyt w tygodniu86
Wizyt w miesiącu1419
Łącznie wizyt1118353