• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im. św. Ludwika w Krakowie

Oferta kontroli procesu sterylizacji narzędzi wielokrotnego użytku - Sporal A

Medyczne Laboratorium Diagnostyczne z Pracownią Bakteriologiczną działające w Szpitalu Dziecięcym im. św. Ludwika w Krakowie prezentuje ofertę dla gabinetów: stomatologicznych, ginekologicznych, weterynaryjnych oraz centrów medycyny estetycznej przeprowadzających proces sterylizacji narzędzi wielokrotnego użytku.

CZYM JEST SPORAL A

Sporal A służy do biologicznej kontroli procesu sterylizacji, przeprowadzanej w każdym autoklawie. Kontrola procesu jest obligatoryjna dla wszystkich gabinetów przeprowadzających sterylizację w celu zapewnienia jakości i bezpieczeństwa. Każdy z klientów kupuje dwa sporale A, następnie w swoim gabinecie przeprowadza sterylizację ze sporalami (górna i dolna półka) i takie próbki dostarcza do Pracowni Bakteriologii w ciągu 24 h od momentu procesu wyjaławiania. Posiewu dokonuje się na bulionie wzbogaconym w czynniki umożliwiające wzrost Geobacillus stearothermophilus wchodzący w skład sporalu A, a następnie inkubuje przez 7 dni w cieplarce w 56ºC , sprawdzając codziennie wzrost. Po 7 dniach zostaje wydany wynik posiewu.

Testy biologicznej kontroli sterylizacji należy dostarczyć doLaboratorium ul. Strzelecka 2 wKrakowie wraz ze skierowaniem dostępnym z tyłu ulotki na stronie internetowej w Pracowni Bakteriologii.

Punkt przyjmowania próbek i wydawania wyników czynny:
Od poniedziałku do piątku: od 7:30 do 14:30, sobota 8.00-12:00

DODATKOWE INFORMACJE

Cena badania: 25,00 zł/szt.(sporal + badanie)
Zapewniamy sporale
Istnieje również możliwość transportu
Dane osoby kontaktowej: mgr Małgorzata Kielar
Tel. 12 619 86 47 lub Tel. 12 619 86 45

 

Reklama
Reklama
Reklama

Wirtualny Spacer

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Dziś33
Wczoraj37
Wizyt w tygodniu169
Wizyt w miesiącu635
Łącznie wizyt1116727