Dyrektor szpitala czyta bajki małym pacjentom

„Czytanie bajek jest czymś prostym i wyjątkowym zarazem, rozwija wyobraźnię, pomaga w zacieśnianiu więzi i wprowadza miłą atmosferę. W takich warunkach łatwiej wraca się do zdrowia, a my cieszymy się z każdego uśmiechu naszego małego pacjenta.  Dlatego chcąc sprawić im przyjemność stwierdziliśmy, że 1 czerwca będziemy czytać bajki” – tłumaczy Dyrektor Szpitala Dziecięcego św. Ludwika w Krakowie, Stanisław Stępniewski.  Czytali Ci, którzy na co dzień pomagają – lekarze oraz pielęgniarki, a także sam Dyrektor.

„Wybór bajek nie jest łatwy, ale już na tym etapie wiąże się z przyjemnością. Czytanie ich daje jeszcze większą radość. Staraliśmy się, żeby dzieci bawiły się równie dobrzy jak my” – komentuje Aleksandra Rumińska Koordynator ds. Edukacji i Promocji Zdrowia w Szpitalu Dziecięcym
św. Ludwika. Dzień Dziecka przy Strzeleckiej był jednocześnie świętem czytelnictwa. Każde dziecko dostało książkę oraz materiały do pisania lub kolorowania.