• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im. św. Ludwika w Krakowie

Blogerki popierają szczepienia przeciwko pneumokokom

Już po raz 7. Województwo Małopolskie włączyło się w akcję szczepień przeciwko pneumokokom, nie tylko zachęcając rodziców do zaszczepienia swoich dzieci, ale też współfinansując zakup ponad 5 tysięcy szczepionek dla maluchów. Tegoroczna edycja programu zdrowotnego dotyczącego profilaktyki zakażeń pneumokokowych w Małopolsce potrwa do 11 grudnia. W akcję bezpłatnych szczepień i kampanię informacyjno-edukacyjną po raz pierwszy włączyły się mamy – blogerki.

Po raz pierwszy w akcję szczepień przeciwko pneumokokom Województwo Małopolskie zaangażowało się w 2011 roku. Trzy lata później – w 2014 roku – stworzyło własny program szczepień najmłodszych Małopolan połączony z kampanią informującą dorosłych o zakażeniach pneumokokowych i sposobach zapobiegania im. W tym roku realizator programu, Szpital Dziecięcy im. św. Ludwika zaprosił do współpracy mamy aktywne w blogosferze.

- Chciałabym, aby każdy rodzic posiadał pełną wiedzę na temat zakażeń pneumokokowych i możliwej ochrony przeciwko tym bakteriom. Aby każdy mógł podjąć decyzję w sprawie szczepienia w oparciu o wiarygodne informacje. Dlatego wspieram całym sercem program profilaktyki zakażeń pneumokokowych w Małopolsce – mówi Dagmara Chmurzyńska-Rutkowska, lekarz i mama prowadząca blog mamapediatra.blog.pl.

Z kolei Izabela Augustyniak, autorka bloga homeandbaby.pl tłumaczy: - Jako farmaceutka wiem, jak ważna jest właściwa edukacja i rzetelne źródła informacji. Szczepienie przeciwko pneumokokom to nie tylko obowiązek, ale też ochrona dziecka przed szeregiem powikłanych infekcji.

W akcję zaangażowała się też Fundacja „Trasa dla Bobasa”, która uzasadnia swoją pomoc w nieco inny sposób: - Kajak, morze czy rodzinna, górska wycieczka? Wolny czas można spędzić ciekawiej niż w szpitalnym łóżku... Zapobiegajmy chorobom, zaszczepmy się!

Program zdrowotny profilaktyki zakażeń pneumokokowych w Małopolsce wspierają też inne blogerki: Elżbieta Niechaj, autorka slodkamamawformie.blog.pl oraz lek. Magdalena Jagiełło, mama pisząca blog doktormagda.pl.

Warto przypomnieć, że kampania stanowi wsparcie programu bezpłatnych szczepień. W tym roku na dzieci z Małopolski czeka ponad 5 tysięcy szczepionek przeciw pneumokokom. Mogą z nich skorzystać dzieci w żłobkach, klubach dziecięcych, placówkach opiekuńczo-wychowawczych, rodzinnych domach dziecka oraz mali mieszkańcy Nowego Sącza, Tarnowa, Krakowa, powiatu limanowskiego, brzeskiego, tarnowskiego, wielickiego i proszowickiego.

Więcej informacji na temat szczepień w Państwa regionach można znaleźć na stronie: www.profilaktykawmalopolsce.pl

Program realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

 

 

Reklama
Reklama
Reklama

Wirtualny Spacer

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Dziś52
Wczoraj34
Wizyt w tygodniu87
Wizyt w miesiącu1420
Łącznie wizyt1118354