• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im. św. Ludwika w Krakowie

Szachy w Szpitalu

Relacja z imprezy z okazji Dnia Dziecka

W ostatni poniedziałek 03 czerwca 2013 r. w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym  im. Św. Ludwika w Krakowie odbyła się impreza rekreacyjno sportowa z okazji Dnia Dziecka. Została zorganizowana dla dzieci z Zespołu Szkół Specjalnych Nr 2 w Krakowie,  w  zajęciach uczestniczyło ponad czterdzieścioro dzieci.

Rywalizacja odbyła się w przytulnej świetlicy Oddziału Psychiatrii oraz w innych pomieszczeniach szpitalnych, gdzie na dzieci czekało wiele atrakcji. Na początku specjalnie powołany  zespół do spraw organizacji imprezy zaproponował uczestnikom zestaw konkursów, zabaw i konkurencji, w  których mogli wziąć udział.

Młodzieży towarzyszyli w zmaganiach: pani dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych nr 2 wraz z vice dyrektorem, pani kierownik oddziału psychiatrii dziecięcej, a gościem specjalnym był  prezes Małopolskiego Związku Szachowego, pan Jan Kusina.

Jedynym z głównych  punktów imprezy była symultana rozgrywana przez dzieci przebywające w szpitalu z prezesem MZSzach. Wizyta rozpoczęła się od pytań, którymi uczniowie zasypali pana Jana, a on dzielnie na wszystkie odpowiadał. Dzieci interesowały najróżniejsze sprawy, począwszy od pytań dotyczących kategorii szachowych, aż po sukcesy w rozgrywkach. Pan prezes otrzymał też wiele informacji o szachowym życiu w szpitalu,  rozgrywanych partiach, udziale w turniejach, zdobytych przez naszych uczniów kategoriach.

Symultana szachowa przebiegła w atmosferze mocnej rywalizacji, a po zakończeniu pan Jan Kusina wręczył upominki uczestnikom  oraz kibicom.

Rozgrywki sportowe toczyły się nadal w kilku konkurencjach: konkurs  wiedzy o sporcie i zdrowiu, kalambury o tematyce prozdrowotnej, turniej tenisa stołowego, konkurencja  rzutów do celu,  ćwiczenia sprawnościowe - oczywiście nie obyło się bez poległych w zmaganiach. Po zakończeniu rywalizacji wszystkie dzieci zostały zaproszone na słodki poczęstunek, a potem odbyło się karaoke.

Impreza trwała przeszło 4 godziny i zakończyła się po godzinie 12.30,  każdy z uczestników dostał prezent. Mamy nadzieje, że przygotowana przez nas impreza  podobała się uczniom i   będą miło wspominać ten Dzień Dziecka. My na pewno zapamiętamy spędzone razem chwile na bardzo długo

szachy2

szachy3.

 

Pan  prezes Jan Kusina podziękował za wspólne spotkanie, a uśmiech na jego twarzy świadczył o tym, że dobrze się z nami czuł. Następnie pani dyrektor pokazała naszemu gościowi szkołę. Wizyta Prezesa MZSzach była wielkim przeżyciem zarówno dla uczniów, jak i dorosłych. Mamy nadzieję, że zapadnie na długo w pamięci wszystkich uczestników, a dzieci mają obiecane dodatkowe komplety szachowe wraz z zegarami.

opracował organizator imprezy Mirosław Matysiak

 

szachy1a

 

Reklama
Reklama
Reklama

Wirtualny Spacer

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Dziś33
Wczoraj37
Wizyt w tygodniu169
Wizyt w miesiącu635
Łącznie wizyt1116727