Profilaktyczne pomiary ciśnienia

15 maja na terenie Pawilonu Jakubowskiego Szpitala Dziecięcego im św. Ludwika nasi pacjenci, ich rodzice i opiekunowie mogli skorzystać z możliwości bezpłatnych pomiarów ciśnienia tętniczego krwi.

Celem działania organizatorów akcji była profilaktyka nadciśnienia tętniczego, które jest groźną, przebiegającą często bezobjawowo jednostką chorobową. Pomiary cieszyły się dużym zainteresowaniem, a w grupie pacjentów stwierdzono kilka przypadków zbyt wysokiego ciśnienia tętniczego. Osoby z nieprawidłowym wynikiem pomiaru zostały pouczone co do dalszego sposobu postępowania.

Inicjatorem akcji był Zespół Promocji Zdrowia naszego szpitala, zaś gościnnie wzięli w niej udział studenci Pielęgniarstwa Wydziału Nauk o Zdrowiu CM UJ, którzy odbywali u nas zajęcia praktyczne.