Święto rodziny krakowskiej

W związku z obchodzonym kilka dni temu Dniem Matki, Urząd Marszałkowski naszego miasta zorganizował na Bulwarze Czerwieńskim imprezę plenerową „Święto rodziny krakowskiej".

Pośród wielu uczestników tej bardzo obleganej imprezy znalazł się Szpital Dziecięcy św. Ludwika, reprezentowany przez Zespół Promocji Zdrowia. Nasze stoisko było bardzo oblegane i nie brakowało nam pacjentów zaiteresowanych pomiarami ciśnienia tętniczego krwi, poziomu glukozy, wagi, wzrostu oraz poradnictwem dotyczącym szczepień.

Dużą popularnością cieszył się punkt nauki badania piersi dla kobiet profesjonalnie prowadzony przez studentkę położnictwa UJ, pracującą z nami gościnnie. Wykonaliśmy blisko 200 pomiarów oraz udzieliliśmy ok. 150 porad. Nasz namiot odwiedzały zarówno dzieci, jak i dorośli.