• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im. św. Ludwika w Krakowie

Rehabilitacja z uśmiechem!

Z myślą o pacjentach Poradni Rehabilitacyjnej Szpital Dziecięcy im św. Ludwika w Krakowie razem z Parkiem Wodnym w Krakowie przygotował program „Rehabilitacja z uśmiechem".

Program rozpoczął się w lipcu 2013 r. i trwać będzie przez cały 2014 rok. W każdym miesiącu podopieczni Poradni Rehabilitacyjnej Szpitala otrzymają 10 wejściówek na halę basenową Parku Wodnego w Krakowie.

Zdrowie, zabawa i ruch to podstawowe filary dobrej kondycji fizycznej i psychicznej. Szczególnie ważne są one dla dzieci rehabilitowanych, którym mogą pomóc w odzyskaniu zdrowia i radości. Woda znakomicie odpręża, redukuje nadmierne napięcie mięśniowe, dostarcza przyjemności, uczucia swobody i lekkości dzięki właściwościom fizycznym jakie posiada.

Podczas przebywania w wodzie dzieci wykonuję różne nieskrępowane ruchy wzmacniają mięśnie i zapominają, że są chore. Ćwiczenia ruchowe, które poprzez choroby w normalnych warunkach są niemożliwe do wykonania z powodu ograniczenia ruchomości w stawach, mogą być wykonywane w właśnie wodzie. Woda sprzyja też stymulowaniu mechanizmów obronnych organizmu dzięki czemu powrót do zdrowia jest szybszy i przyjemniejszy. Basen to prawdziwa przyjemność dla wszystkich dzieci w każdym wieku.

rehabili

 

 

 

Reklama
Reklama
Reklama

Wirtualny Spacer

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Dziś52
Wczoraj34
Wizyt w tygodniu87
Wizyt w miesiącu1420
Łącznie wizyt1118354