Szpital otrzymał akredytację!

Jest nam niezmiernie miło poinformować Państwa, że Szpital Dziecięcy im. św. Ludwika w Krakowie 16 lipca otrzymał prestiżowy status Szpitala Akredytowanego przez Ministra Zdrowia na wniosek Rady Akredytacyjnej Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia w Krakowie.
W dniach od 26 do 28 czerwca 2013r. przeprowadzona została wizyta akredytacyjna, w trakcie której dokonano oceny naszego szpitala pod względem spełnienia określonych standardów akredytacyjnych.

Wojewódzki Szpital Dziecięcy im św. Ludwika w Krakowie uzyskał łączną ocenę spełnienie wszystkich standardów na wysokim poziomie 90%, co pozwoliło nam znaleźć się w pierwszej 10 najwyżej ocenionych Szpitali w Polsce. Status szpitala akredytowanego przyznawany jest od 75% poziomu spełniania standardów. Pomyślna decyzja o przyznaniu akredytacji wiązała się z dużym nakładem pracy na wdrożenie odpowiednio wysokich standardów w naszym szpitalu. Uzyskanie przez szpital certyfikatu akredytacji ma bardzo istotną wartość, gdyż świadczy o wysokiej jakości naszych usług i stanowi wyróżnik na tle innych placówek ochrony zdrowia.

Maksymalne oceny od Rady Akredytacyjnej Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia otrzymały min.:
  • Poprawa jakości i bezpieczeństwo pacjenta
  • Kontrola zakażeń
  • Laboratorium
  • Diagnostyka obrazowa
  • Odżywianie
Głównym celem, do którego dążą wszyscy pracownicy Szpitala Dziecięcego im św. Ludwika w Krakowie jest zadowolenie pacjentów oraz ich rodziców wynikające z poziomu świadczonych usług oraz stworzenie właściwej atmosfery w czasie pobytu pacjenta  w szpitalu oraz w poradniach specjalistycznych.