Promocja zdrowia poprzez sztukę

5 września, a więc wraz z początkiem  roku szkolnego, naszych pacjentów odwiedzili aktorzy z teatru Fundacji Funkomitywa.

Pokazali pełne  humoru i rozrywki, a jednocześnie niezwykle wartościowe pod względem treści, przedstawienie. Traktowało ono o  ważnych dla dzieci i rodziców zasadach,  których przestrzeganie jest niezbędne, aby droga do szkoły była bezpieczna. Zawarte w spektaklu treści  znakomicie korespondują z realizowanym na terenie szpitala edukacyjnym  programem promocji zdrowia pt. „Bezpieczne dzieciństwo”. Tym razem forma przekazu wiedzy prozdrowotnej przybrała postać sztuki teatralnej i sądząc po reakcji dzieci i dorosłych, najwyraźniej wszystkim przypadła do gustu.

Dziękujemy aktorom i mamy nadzieję na dalsze wspólne działania na rzecz zdrowia.