Światowy Dzień Mycia Rąk

Od 2008 roku z inicjatywy UNICEF, 15 października obchodzimy Światowy Dzień Mycia Rąk.

Celem ustanowienia oraz obchodów tego dnia jest uświadomienie społeczeństwu na całym świecie, jak duże znaczenie dla zdrowia i życia człowieka ma prawidłowe przeprowadzenie tego prostego zabiegu, który może uchronić przed zakażeniem wieloma groźnymi chorobami.

W związku ze wspomnianym dniem, w oddziałach naszego szpitala odbyły się edukacyjne zajęcia dla dzieci, służące kształtowaniu lub utrwalaniu bezcennego nawyku mycia rąk. Pacjenci z ochotą zabierali głos w czasie teoretycznej części zajęć, po której z zaangażowaniem przystąpili do ćwiczeń. Przebiegały one zgodnie z wytycznymi zawartymi w instrukcji mycia rąk Światowej Organizacji Zdrowia.

Ogromną wagę mycia i dezynfekcji rąk, zwłaszcza w codziennej praktyce zawodowej, podkreśliły pracujące w naszym szpitalu Pielęgniarki, licznie uczestnicząc w powiązanym z tematem spotkaniu szkoleniowym, przygotowanym przez Pielęgniarkę Epidemiologiczną.