Wizyta Anny Czartoryskiej-Niemczyckiej w Szpitalu

W piątek 29 listopada Szpital Dziecięcy im. św. Ludwika w Krakowie odwiedziła wspaniała aktorka Pani Anna Czartoryska-Niemczycka.

Anna Czartoryska-Niemczycka odbyła spotkanie z Dyrekcją Szpitala, odwiedziła dzieci na Odziale Psychiatrii Dziecięcej oraz innych oddziałach szpitala, na koniec swojej wizyty Pani Anna obejrzała tablicę pamiątkową Marceliny ks.Czartoryskiej, dzięki której staraniom powstał pierwszy w Krakowie Szpital dziecięcy.

Fundusze na budowę i urządzenie szpitala zgromadziło założone w 1872 roku przez prof. Jakubowskiego i Marcelinę z ks. Radziwiłłów ks. Czartoryską „Towarzystwo opieki szpitalnej dla dzieci w Krakowie", skupiające w swoich szeregach ludzi zaangażowanych społecznie w akcji niesienia pomocy chorym dzieciom. Protektorką Towarzystwa i długoletnią przewodniczącą jego Komitetu była Marcelina Czartoryska, niestrudzona w działalności charytatywnej na rzecz szpitala.