XXII Światowy Dzień Chorego

11 lutego obchodziliśmy XXII Światowy Dzień Chorego. W tym roku, w Szpitalu św. Ludwika, dzień ten miał niezwykle uroczysty charakter.

W intencji wszystkich chorych dzieci, kapelan szpitala ks. Mateusz Rys oraz duszpasterz młodzieży, dominikanin, o. Maciej Chanaka OP, odprawili w kaplicy szpitalnej Mszę Świętą ze specjalnym błogosławieństwem dla naszych pacjentów oraz tych wszystkich, którzy się o nich troszczą, a także z możliwością przyjęcia sakramentu namaszczenia chorych. Po zakończeniu Eucharystii, kapłani, niosąc pociechę, duchowe wsparcie i błogosławieństwo, odwiedzili wszystkie dzieci przebywające w oddziałach, ich rodziców i opiekunów, a także personel szpitala.

Była to niezwykła, pełna wzruszeń i ciepłych słów, a nade wszystko budząca nadzieję wśród wszystkich obecnych, wizyta. Na pamiątkę tego niezwykłego spotkania, każde dziecko otrzymało obrazek z wizerunkiem NMP z Lourdes oraz słodką niespodziankę.