• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im. św. Ludwika w Krakowie

Ferie w japońskim stylu

13 lutego w godzinach przedpołudniowych pacjenci Oddziału Dzieci Starszych wzięli udział w niezwykle interesujących warsztatach, poprowadzonych przez pana Tomasza Treppę, reprezentującego Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha.

Zajęcia składały się z dwóch części. W pierwszej mogli wziąć udział wszyscy, którzy chcieli poznać podstawy sztuki origami lub też doskonalić swoje dotychczasowe umiejętności w tym obszarze. Papierową skaczącą żabkę, pieska w samurajskiej czapce oraz magiczną żaglówkę składały z ogromnym zaangażowaniem zarówno nasi pacjenci jak i ich rodzice i opiekunowie. Składanki origami przyniosły wszystkim wiele radości, zwłaszcza, że oprócz pięknych kształtów i kolorów , stanowią wspaniałe rekwizyty do wspólnych zabaw.

W drugiej, trudniejszej części zajęć, przy stole zgromadziła się młodzież hospitalizowana w oddziale oraz rodzice. Mieli oni rzadką okazję, aby poznać zarys teorii kaligrafii japońskiej oraz spróbować swoich sił w czasie zajęć praktycznych związanych z tematem. Dodatkowo, pan Tomasz nauczył zebranych kilku podstawowych zwrotów w języku kraju kwitnącej wiśni.

Jak przystało na zdolnych uczniów, uczestnicy warsztatów podziękowali prowadzącemu za niezapomniane zajęcia japońskim ARIGATO.


 

Reklama
Reklama
Reklama

Wirtualny Spacer

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Dziś33
Wczoraj37
Wizyt w tygodniu169
Wizyt w miesiącu635
Łącznie wizyt1116727