Ferie w japońskim stylu

13 lutego w godzinach przedpołudniowych pacjenci Oddziału Dzieci Starszych wzięli udział w niezwykle interesujących warsztatach, poprowadzonych przez pana Tomasza Treppę, reprezentującego Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha.

Zajęcia składały się z dwóch części. W pierwszej mogli wziąć udział wszyscy, którzy chcieli poznać podstawy sztuki origami lub też doskonalić swoje dotychczasowe umiejętności w tym obszarze. Papierową skaczącą żabkę, pieska w samurajskiej czapce oraz magiczną żaglówkę składały z ogromnym zaangażowaniem zarówno nasi pacjenci jak i ich rodzice i opiekunowie. Składanki origami przyniosły wszystkim wiele radości, zwłaszcza, że oprócz pięknych kształtów i kolorów , stanowią wspaniałe rekwizyty do wspólnych zabaw.

W drugiej, trudniejszej części zajęć, przy stole zgromadziła się młodzież hospitalizowana w oddziale oraz rodzice. Mieli oni rzadką okazję, aby poznać zarys teorii kaligrafii japońskiej oraz spróbować swoich sił w czasie zajęć praktycznych związanych z tematem. Dodatkowo, pan Tomasz nauczył zebranych kilku podstawowych zwrotów w języku kraju kwitnącej wiśni.

Jak przystało na zdolnych uczniów, uczestnicy warsztatów podziękowali prowadzącemu za niezapomniane zajęcia japońskim ARIGATO.