NZS UE dzieciom

20 marca w Szpitalu Dziecięcym  św. Ludwika miał miejsce finał IV edycji akcji zorganizowanej przez studentów Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, a przebiegającej pod hasłem „NZS UE dzieciom”.

Wizyta studentów owocowała wieloma wrażeniami i z całą pewnością na długo zapisze się  w pamięci naszych małych pacjentów, którzy chociaż na krótką chwilę zapomnieli o bólu i chorobie. Wielką atrakcją spotkania była postać Krwiopijka, maskotki, która odwiedziła dzieci we wszystkich oddziałach.

Zainteresowaniem cieszył się także występ teatru Maska, zabawy ruchowe, quizy, zajęcia plastyczne oraz malowanie twarzy. Wiele radości przyniosło dzieciom wspólne wykonanie zwierzątek z baloników oraz warsztaty origami. Należy podkreślić ogromne zaangażowanie inicjatorów akcji oraz jej wspaniałą organizację. NZS UE z myślą o naszych pacjentach, zorganizowało także zbiórkę wspaniałych zabawek i artykułów plastycznych.

Za podarowanie dzieciom przysłowiowego „promyczka słońca” w postaci swojej obecności i ogromu prezentów dla chorych dzieci, składamy najserdeczniejsze podziękowania dla wszystkich studentów NZS UE, którzy mieli wkład w to wyjątkowe wydarzenie.