• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im. św. Ludwika w Krakowie

Za moim oknem - zaproszenie

Dyrekcja Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego im św. Ludwika w Krakowie ma zaszczyt zaprosić  w środę 16 kwietnia o godz.18:30 na wernisaż, podczas którego Szpitalowi zostanie przekazany obraz Za moim oknem Marcina Kowalika. 

Informacje dotyczące projektu:

Za moim oknem to tytuł obrazu, który będzie przekazany w darze Szpitalowi Dziecięcemu im. św. Ludwika w Krakowie. Początkowo chodziło tylko o obraz, który miał wywoływać uśmiech na twarzach przebywających tam dzieci. Z czasem pomysł uległ modyfikacjom. Malarz przekonał się, że większą radość wzbudzi u pacjentów możliwość wpływu na wygląd obrazu. Natomiast zabawa plasteliną będzie dla nich oderwaniem od codzienności i ogromną frajdą, dlatego zdecydował się zorganizować warsztaty.

Pierwsza grupa dzieci biorących udział w warsztatach przebywała na oddziale III krakowskiego szpitala, natomiast grupa druga to pacjenci oddziału psychiatrii. W obu przypadkach Kowalik spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem ze strony uczestników warsztatów. Do akcji przyłączyli się także studenci krakowskiej ASP, którzy wsparli Marcina Kowalika w tworzeniu ostatecznej wersji dzieła

Informacje dotyczące artysty:

Pan Marcin Kowalik urodził się w 1981 roku. W latach 2001 – 2006 studiował na Wydziale Malarstwa krakowskiej ASP w pracowni prof. Adama Wsiołkowskiego. Również pod kierunkiem tego pedagoga w 2009 zdobył stopień doktora. Obecnie jest asystentem w jego pracowni.

Działa jako organizator, kurator i opiekun artystyczny. Jest fundatorem stypendium „Wiara w Malarstwo". Znajduje się w czołówce plebiscytu„Rzeczpospolitej" – „Kompas Młodej Sztuki" Kowalik uprawia malarstwo oraz twórczość w zakresie instalacji, obiektu i performance. Uczestniczył w około 40 wystawach w Polsce i wielu krajach świata. Miał ponad 20 wystaw indywidualnych, m.in. Hamburgu, Lipsku, Düsseldorfie, Dublinie,Warszawie, Zamościu i Krakowie (Muzeum Narodowe). Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Prezydenta Miasta Zamościa, Prezydenta Miasta Krakowa. Jest stypendystą Fundacji Grazzella. Wykładał gościnnie w National College of ART and Design w Dublinie oraz na Uniwersytecie w Ostrawie.

Jego prace znajdują się w kolekcji Muzeum Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, Regionalnych Muzeach w Stalowej Woli i Chełmie, Clifford Chance Collection i licznych kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą. Obecnie twórczość Marcina Kowalika prezentowana jest w Stałym Przedstawicielstwie RP przy UE w Brukseli.

Zdjęcia z realizacji:


 

Reklama
Reklama
Reklama

Wirtualny Spacer

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Dziś24
Wczoraj34
Wizyt w tygodniu59
Wizyt w miesiącu1392
Łącznie wizyt1118326