• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im. św. Ludwika w Krakowie

Rehabilitacja z uśmiechem!

Z myślą o małych pacjentach Szpital Dziecięcy im. św. Ludwika w Krakowie razem z Parkiem Wodnym w Krakowie postanowił poszerzyć program Rehabilitacja z uśmiechem.

W ramach programu Rehabilitacja  z uśmiechem Park Wodny w Krakowie proponuje posiadaczowi legitymacji programu korzystanie z hali basenowej wraz ze wszystkimi znajdującymi się w niej atrakcjami (z wyjątkiem sauny i plaży)

  • w godz. 8.00-16.00 (poniedziałek – piątek) oraz
  • w godz. 8.00-11.00 (niedziela).

W podanym przedziałach czasowych posiadacz legitymacji może dokonać zakupu biletu obejmującego 130-minutowy pobyt w hali basenowej w cenie 19 zł/osoba. Legitymacja upoważnia do skorzystania z promocyjnej ceny dla jednej dodatkowej osoby towarzyszącej.

Z programu Rehabilitacja z  uśmiechem można skorzystać na podstawie posiadanej legitymacji, która wyrabiana jest w Informacji  Parku Wodnego za okazaniem dokumentu potwierdzającego, iż dana osoba objęta jest leczeniem lub opieką Szpitala Dziecięcego im. św. Ludwika w Krakowie. Dokumentem potwierdzającym, że dziecko jest objęte leczeniem lub opieką Szpitala Dziecięcego im. św. Ludwika w Krakowie jest formularz zgłoszeniowy Rehabilitacja z uśmiechem, który należy podbić pieczątką w Szpitalu w Rejestracji lub Rehabilitacja bądź POZ, dokument można uzyskać w Szpitalu lub pobrać ze strony www.dzieciecyszpital.pl

Co zrobić, żeby otrzymać kartę Rehabilitacja z uśmiechem?

  • Należy pobrać w Szpitalu lub ze strony internetowej www.dzieciecyszpital.pl formularz rejestracyjny.
  • Należy wypełnić go drukowanymi literami.
  • Należy podbić formularz w Szpitalu Dziecięcym.
  • Należy z wypełnionym oraz podbitym formularzem zgłosić się do Recepcji Parku Wodnego, który wyrobi kartę Rehabilitacja z uśmiechem.
  • Karta Rehabilitacja z uśmiechem ważna będzie przez cały czas trwania programu i upoważniać będzie do wszystkich atrakcji programu.

Karta Rehabilitacja z uśmiechem wydawana będzie dziecku do 18-tego roku życia, które objęte jest leczeniem w Szpitalu Dziecięcym im. św. Ludwika w Krakowie w ramach lecznictwa otwartego oraz zamkniętego.

…..

Informacje o programie

Program Rehabilitacja z uśmiechem rozpoczął się w lipcu 2013 r. W pierwszym etapie w każdym miesiącu podopieczni Poradni Rehabilitacyjnej Szpitala Dziecięcego im. św. Ludwika w Krakowie otrzymywali 10 wejściówek na halę basenową Parku Wodnego w Krakowie. Współpraca przebiegała bardzo pozytywnie dlatego Park Wodny, który jest otwarty na innowacyjne projekty i współprace postanowił ją rozszerzyć i stworzyć kartę Rehabilitacja z uśmiechem. Jak podkreśla Pani Barbara Potoczna z Działu Marketingu Parku Wodnego: „Chcemy pokazać, że rehabilitacja realizowana w takim obiekcie jak nasz może być przyjemna”. W ramach dalszej współpracy we wrześniu br. planowane jest dalsze rozszerzenie programu Rehabilitacja z uśmiechem.

Zdrowie, zabawa i ruch to podstawowe filary dobrej kondycji fizycznej i psychicznej. Szczególnie ważne są one dla dzieci rehabilitowanych, którym mogą pomóc w odzyskaniu zdrowia i radości. Woda znakomicie odpręża, redukuje nadmierne napięcie mięśniowe, dostarcza przyjemności, uczucia swobody i lekkości dzięki właściwościom fizycznym jakie posiada.

Podczas przebywania w wodzie dzieci cieszą się swobodą ruchów, wzmacniają mięśnie i zapominają, że są chore. Ćwiczenia ruchowe, które z powodu różnego rodzaju zmian chorobowych są znacznie utrudnione bądź niemożliwe do wykonania w normalnych warunkach, mogą być wykonywane w właśnie wodzie. Woda sprzyja też stymulowaniu mechanizmów obronnych organizmu, dzięki czemu powrót do zdrowia jest szybszy i przyjemniejszy. Basen to prawdziwa przyjemność dla wszystkich dzieci w każdym wieku.

Formularz zgłoszeniowy - pobierz


 

Reklama
Reklama
Reklama

Wirtualny Spacer

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Dziś1
Wczoraj34
Wizyt w tygodniu109
Wizyt w miesiącu1045
Łącznie wizyt1120079