Uroczystość przekazania obrazów

W środę 17 września br. o godz. 10:00 w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym im. św. Ludwika w Krakowie odbyła się uroczystość przekazania obrazów namalowanych dla pacjentów szpitala przez uczniów z Zespołu Państwowych Szkół Plastycznych w Krakowie.

Obrazy zostaną wyeksponowane w holu budynku głównego szpitala, gdzie cieszyć będą oczy, wzbudzać radość w sercach i dostarczać niezapomnianych wrażeń estetycznych wszystkim, którzy zawitają do Szpitala.

Autorami obrazów są uczniowie klasy trzeciej Państwowego Liceum Plastycznego im. Józefa Kluzy w Krakowie.

"Stworzenie obrazów dla Szpitala Dziecięcego było dla nas, młodych ludzi wielkim wyzwaniem. Każdy poprzez swoją autorską pracę chciał dać cząstkę siebie, która zaniesie na szpitalne korytarze dużo ciepła i uśmiechu. Było to dla nas wielkim zaszczytem jak i kolejnym nowym doświadczeniem" - opowiada uczennica Anna Suchy.

Poniżej prezentujemy autorów oraz tytutły ich prac:

1)."Las" obraz z lisem, niedźwiedziem i borsukiem w lesie, autorki : Iwona Stojek i Agnieszka Wygoda
2)."A ku ku" obraz z żyrafami przy drzewie, autorki: Agnieszka Ślusarczyk i Anna Suchy
3)."Malowane wiatraki" obraz z wiatrakami i balonami, autorzy: Katarzyna Mas i Michał Kasprzyk
4)."Okręgi" autor: Tomasz Wieloch
5)."Niedziela", kompozycja geometryczna, autorka: Patrycja Cięciwa
6)."Nie-Bo" ,obraz z balonami, autorki: Adriana Jakubiak i Izabela Garus
7)."Spacer w chmurach" delikatny pastelowy obraz z postaciami trzymającymi balony, autorzy: Maciej Kaczmarczyk i Katarzyna Jankowiak

Państwowe Liceum Plastyczne imienia Józefa Kluzy powołane zostało w 2002 r. jako czteroletnia szkoła plastyczna dla absolwentów gimnazjów. Program nauczania w tej szkole obejmuje podstawowy zakres przedmiotów przewidzianych dla liceów ogólnokształcących oraz następujące przedmioty plastyczne: historię sztuki, rysunek i malarstwo, rzeźbę, podstawy fotografii i filmu, podstawy projektowania, oraz specjalność artystyczną: reklamę wizualną. Kształcenie plastyczne kończy ogólna prezentacja plastyczna i obrona dyplomu a naukę w szkole matura.