• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im. św. Ludwika w Krakowie

Kolejna edycja programu „Rehabilitacja z uśmiechem”

„Rehabilitacja z uśmiechem” to program realizowany od dwóch lat przez Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy św. Ludwika oraz Park Wodny w Krakowie. Wraz z rozpoczęciem nowego roku ruszyła kolejna edycja projektu. Mali pacjenci ze Szpitala św. Ludwika w dalszym ciągu mogą szybciej wracać do zdrowia korzystając z hali basenowej Parku Wodnego.

Program „Rehabilitacja z uśmiechem” rozpoczął się w lipcu 2013 r. W pierwszym etapie  w każdym miesiącu podopieczni Poradni Rehabilitacyjnej Szpitala Dziecięcego im. św. Ludwika  w Krakowie otrzymywali 10 wejściówek na halę basenową Parku Wodnego w Krakowie. Następnym krokiem było wprowadzenie karty „Rehabilitacja z uśmiechem”. Park Wodny proponuje posiadaczowi legitymacji programu korzystanie z hali basenowej wraz ze wszystkimi znajdującymi się w niej atrakcjami (z wyjątkiem sauny i plaży) w godz. 8.00-16.00 (poniedziałek – piątek) oraz w godz.  8.00-11.00 (niedziela). W podanych przedziałach czasowych posiadacz karty może kupić bilet obejmujący 130-minutowy pobyt w hali basenowej w cenie 19 zł/osoba. Legitymacja upoważnia do skorzystania z promocyjnej ceny dla jednej dodatkowej osoby towarzyszącej. Karta „Rehabilitacja  z uśmiechem” wydawana jest dziecku do 18tego roku życia, które objęte jest leczeniem w Szpitalu Dziecięcym im. św. Ludwika w Krakowie w ramach lecznictwa otwartego oraz zamkniętego. Jest ona ważna przez cały czas trwania programu i upoważnia do wszystkich atrakcji projektu.

 Co zrobić, żeby otrzymać kartę „Rehabilitacja z uśmiechem”?

  • Należy pobrać w Szpitalu lub ze strony internetowej www.dzieciecyszpital.pl formularz rejestracyjny.
  • Należy wypełnić go drukowanymi literami.
  • Należy podbić formularz w Szpitalu Dziecięcym.
  • Należy z wypełnionym oraz podbitym formularzem zgłosić się do Recepcji Parku Wodnego, który wyrobi kartę Rehabilitacja z uśmiechem.

Podczas przebywania w wodzie dzieci cieszą się swobodą ruchów, wzmacniają mięśnie  i zapominają, że są chore. Ćwiczenia ruchowe, które z powodu różnego rodzaju zmian chorobowych są znacznie utrudnione bądź niemożliwe do wykonania w normalnych warunkach, mogą być wykonywane właśnie w wodzie. Woda sprzyja też stymulowaniu mechanizmów obronnych organizmu, dzięki czemu powrót do zdrowia jest szybszy i przyjemniejszy. Ponadto basen to prawdziwa frajda dla dzieci w każdym wieku.

Formularz zgłoszeniowy

rehabilitacja_z_usmiechem

 

Reklama
Reklama
Reklama

Wirtualny Spacer

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Dziś24
Wczoraj34
Wizyt w tygodniu59
Wizyt w miesiącu1392
Łącznie wizyt1118326