• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im. św. Ludwika w Krakowie

Licytuj dla dzieci

Trwa przedświąteczna aukcja charytatywna, której celem jest  zakup sprzętu pomagającego w diagnozie chorób układu pokarmowego małych pacjentów ze Szpitala Dziecięcego św. Ludwika w Krakowie. Inicjatorem działania jest Fundacja Zdrowie Dziecka organizująca przedsięwzięcie z pomocą artystów oraz serwisu Allegro. Licytujmy dla dzieci.

„Walczymy o zdrowie i uśmiech dziecka” to dewiza, którą kierował się założyciel Szpitala Dziecięcego św. Ludwika prof. Jakubowski oraz która jest wciąż aktualna i codziennie realizowana przez  zespół Szpitala. Fundacja Zdrowie Dziecka stara się wspierać lekarzy m.in. poprzez zakup niezbędnego w procesie leczenia sprzętu medycznego, diagnostycznego i rehabilitacyjnego. Nowy sprzęt to przede wszystkim ulga dla chorych dzieci. Nie trzeba więc nikogo przekonywać co do zasadności aukcji charytatywnej. Całość zebranych pieniędzy zostanie przeznaczona na zakup aparatury diagnostycznej wspomagającej badania schorzeń układu pokarmowego.

Do 22 grudnia można licytować obrazy Karoliny Dobuszyńskiej, Jacka Wiącka, Haliny Kaźmierczak, Jacka Polaka, Róży Urban, Czesława Wiącka czy fotografię Tadeusza Płaszewskiego przedstawiająca kierownika pracowni malarstwa krakowskiej ASP prof. Adama Marczyńskiego.

Gorąco zapraszamy do wzięcia udziału w  aukcji:

http://charytatywni.allegro.pl/listing?sellerId=38281476

Sylwetki artystów, których prace można wylicytować:

1. Karolina Dobuszyńska maluje, rysuje i realizuje portrety ze zdjęć. Jej wyróżnikami są ekspresjonizm, kolaż akt, martwa natura malowidła ścienne, mozaika. Wykonuje swoje prace w technikach: olej, ołówek, akryl, pastel suchy węgiel.

2. Halina Kaźmierczak malarka krakowska. W czasie ponad 30 lat pracy artystycznej brała udział w licznych wystawach i plenerach malarskich. Jej wyróżnikiem jest malarstwo olejne, sztalugowe, figuratywne. W swoich pracach motywy realistyczne i metaforyczne z licznymi symbolami. Nieustającym źródłem Inspiracji jest dla niej miasto Kraków.  Jej obrazy znajdują się u kolekcjonerów w Polsce jak i poza jej granicami. Mieszka i maluje w Krakowie.  

3. Tadeusz Płaszewski wybitny krakowski artysta fotografik. Studiował architekturę, choć od zawsze chciał zostać artystą.  Przez 45 lat fotografował ludzi i "piękne wytwory ludzkiego talentu i natury", jak pisał we wstępie do swej ostatniej wystawy fotografii "Architekt poza architekturą".

4. Jacek Polak urodził się w Krakowie w 1957 roku. Ukończył Wydział Architektury na Politechnice Krakowskiej. W latach 90-tych mieszkał i pracował w USA wystawiając swoje prace w galeriach w Waszyngtonie, Baltimore i San Francisco. Kontynuował swoją artystyczną działalność w Szwecji współpracując z wieloma skandynawskimi galeriami i instytucjami promujacymi sztukę. Powrócił i pracuje w rodzinnym Krakowie. Jego wyróżnikami są akwarela i olej a ulubionymi tematami pejzaż, stara architektura i zapomniane miejsca.  Tworzy obrazy o  refleksyjnym nastroju i ciepłym kolorystycznym klimacie.

5. Róża Urban jest absolwentką ASP w Krakowie. Mieszkała i studiowała w RPA - na wydziale Visual Arts (Sztuki Wizualne) Uniwersytetu w Pretorii (University of Pretoria) na kierunku: Sztuki Piękne, specjalizacja: malarstwo. Powróciła do Polski na studia na wydziale malarstwa Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie, przez pierwszy rok studiowała w pracowni Prof. Bednarczyka, następne cztery lata w pracowni Prof. A. Wsiołkowskiego, rysunek studiowała u Prof. J.Gaja. W 2010 roku stworzyła ze scenografem Janem Wierzejskim wystrój wnętrz Dworca Tatrzańskiego. W 2011 współorganizowała pierwszą edycję Targów Sztuki Kraków Art Expo. Mieszka, tworzy i pracuje w Zakopanem.

6. Czesław Wiącek jest absolwent wrocławskiej PWSSP. Otrzymał Dyplom z wyróżnieniem w 1965 r., studiował ceramikę w pracowni Rudolfa Krzywca i Haliny Olech oraz malarstwo pod kierunkiem prof. Zbigniewa Karpińskiego. W latach 70-tych pracował jako projektant w ćmielowskiej Fabryce Porcelany, następnie jako wykładowca na wrocławskiej PWSSP.  Jego wyróżnikiem jest grafika warsztatowa, ceramika artystyczna i przemysłowa, rzeźba architektoniczna i plenerowa oraz malarstwo

7. Jacek Wiącek studiował w PWSSP we Wrocławiu, otrzymał dyplom w 1989 r. W okresie od 1990 d0 1994 r. był asystentem u prof. Andrzeja Basaja. Jego wyróżnikiem jest malarstwo, grafika, ceramika.


 

 

Reklama
Reklama
Reklama

Wirtualny Spacer

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Dziś0
Wczoraj34
Wizyt w tygodniu108
Wizyt w miesiącu1044
Łącznie wizyt1120078