• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im. św. Ludwika w Krakowie

Bezpłatne szczepienia przeciwko zakażeniom meningokokowym i pneumokokowym dla dzieci z Dzielnicy II Miasta Krakowa

Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im. św. Ludwika w Krakowie zaprasza na bezpłatne szczepienia dla dzieci przeciwko zakażeniom meningokokowym i pneumokokowym, realizowane w ramach programów zdrowotnych finansowanych ze środków będących w dyspozycji Dzielnicy II Miasta Krakowa.

Pneumokoki 

Program szczepień przeciw zakażeniom pneumokokowym skierowany jest do dzieci do 3 lat, które na dzień szczepienia uczęszczają do żłobków lub przedszkoli i są zameldowane na terenie Dzielnicy II Miasta Krakowa.

Menigokokoki 

 Program szczepień przeciw zakażeniom meningokokowym skierowany jest do dzieci od 12 do 24 miesięcy zameldowanych na terenie Dzielnicy II Miasta Krakowa.

Szczegółowe informacje:

  • Ostatecznej kwalifikacji do szczepienia dziecka dokonuje lekarz.
  • Rodzice lub opiekunowie dzieci powinni ustalić telefonicznie termin szczepienia.
  • W dniu szczepienia rodzic/opiekun dziecka musi przedstawić książeczkę zdrowia dziecka, w której odnotowane są dotychczasowe szczepienia obowiązkowe i zalecane oraz wypełnia oświadczenie, w którym potwierdza tożsamość dziecka, PESEL i adres zameldowania.
  • W przypadku wyrażenia chęci skorzystania z Programu profilaktyki szczepień przeciwko zakażeniom pneumokokowym, rodzic w dniu szczepienia powinien posiadać ze sobą umowę (do wglądu) lub zaświadczenie, że dziecko uczęszcza do żłobka lub przedszkola.
  • Programy realizowane będą do wyczerpania ilości szczepionek lub do dnia 29 listopada 2017 roku.

 Informacja i zapisy do programów prowadzone są od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-15:00 pod numerem telefonu 12 430 34 72.

Program finansowany ze środków będących w dyspozycji Dzielnicy II Miasta Krakowa.

 

Reklama
Reklama
Reklama

Wirtualny Spacer

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Dziś51
Wczoraj34
Wizyt w tygodniu86
Wizyt w miesiącu1419
Łącznie wizyt1118353