Oddział Psychiatrii z nowymi materacami

Na Oddział Psychiatryczny Dziennego Pobytu w Szpitalu Dziecięcym im. św. Ludwika w Krakowie trafiły maty gimnastyczne, które zastąpiły wysłużone materace.

20 sztuk nowych materaców otrzymaliśmy w ramach mini grantów IKEA. Są częścią wyposażenia Sali Relaksu na Oddziale Psychiatrycznym Dziennego pobytu. Korzystają z niej pacjenci oddziału, terapeuci, pedagodzy, lekarze, którzy wykorzystują materace podczas terapii jako miejsca do siedzenia oraz ćwiczeń. W skali roku jest to ponad 200 osób.

Sala terapeutyczna, którą wypełniły nowe materace jest miejscem, gdzie odbywają się m.in. zajęcia muzyczne, arteterapii czy ruchowe (np. zapasy, budowanie domków z materacy). Celem tych zajęć jest obniżenie napięcia psychofizycznego i rozładowanie negatywnych emocji.