• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im. św. Ludwika w Krakowie

Bezpłatne szczepienia przeciwko pneumokokom dla dzieci z Małopolski

Województwo Małopolskie - Departament Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego oraz Dyrekcja i Zespół Realizatora Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego im. św. Ludwika w Krakowie informują, że Program zdrowotny  dotyczący profilaktyki zakażeń pneumokokowych w Małopolsce w 2015 r. realizowany jest w Miastach: Tarnów, Kraków i Nowy Sącz oraz w Powiatach: Tarnowskim, Brzeskim i Wielickim.

Pneumokoki to bardzo niebezpieczne bakterie, które wywołują groźne dla zdrowia i życia choroby. Infekcje pneumokokowe są coraz częściej trudne do leczenia, gdyż niektóre typy bakterii pneumokokowych są oporne na antybiotyki.

Polski Program Szczepień Ochronnych publikowany corocznie przez Głównego Inspektora Sanitarnego zaleca szczepienia ochronne przeciwko zakażeniom pneumokokowym. Profilaktyka szczepień, która staje się coraz bardziej popularna jest niestety, także kosztowna.

Władze Małopolski od 2014 roku zapraszają gminy i powiaty do udziału w Programie szczepień przeciwko pneumokokom. W tym roku do Programu realizowanego w Województwie Małopolskim przystąpiło 3 Miasta: Tarnów, Kraków, Nowy Sącz i 3 Powiaty: Tarnowski, Wielicki, Brzeski oraz 20 gmin. Dzięki udziałowi finansowemu władz samorządowych większa liczba dzieci z powiatów i gmin będzie mogła zostać objęta szczepieniami. Tym samym aktywne zaangażowanie powiatów i gmin przyczyni się to do poprawy stanu zdrowia najmłodszych mieszkańców Małopolski.

Realizatorem programu w Tarnowie jest Urząd Miasta Tarnowa.

Szczepienia w Mieście Tarnowie są realizowane przez 10 przychodni z Tarnowa.

W razie pytań prosimy o kontakt z Wydziałem Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Miasta Tarnowa od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-15:00 pod numerem telefonu 14 688 28 55.

Realizatorem programu w Nowym Sączu jest Urząd Miasta Nowego Sącza.

Szczepienia w Mieście Nowym Sączu są realizowane przez 1 przychodnię w Nowym Sączu.

W razie pytań prosimy o kontakt z Panem Grzegorzem Chochlą – Dyrektorem Wydziału Zdrowia i Opieki Społecznej Urzędu Miasta Nowego Sącza od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-15:00 pod numerem telefonu: 18 44 86 780.

Realizatorem programu w Gminie Miejskiej Kraków jest Urząd Miasta Krakowa.

Szczepienia w Gminie Miejskiej Kraków były realizowane przez 2 przychodnie z Krakowa. Program w Gminie Miejskiej Kraków został zakończony.

Realizatorem programu w Powiecie Brzeskim jest Starostwo Powiatowe w Brzesku.

Szczepienia w Powiecie Brzeskim są realizowane w Gminach: Dębno, Borzęcin, Gnojnik, Czchów, Szczurowa, Iwkowa.

W razie pytań prosimy o kontakt ze Starostwem Powiatowym w Brzesku od poniedziałku do piątku w godz. 7:30-15:30 pod numerem telefonu 14 66 313 64.

Realizatorem programu w Powiecie Tarnowskim jest Starostwo Powiatowe w Tarnowie.

Szczepienia w Powiecie Tarnowskim są realizowane w Gminach: Gromnik, Lisia Góra, Pleśna, Radłów, Skrzyszów, Szerzyny, Tarnów, Tuchów, Wietrzychowice, Wierzchosławice, Wojnicz, Zakliczyn i Żabno.

W razie pytań prosimy o kontakt ze Starostwem Powiatowym w Tarnowie od poniedziałku do piątku w godz. 7:30-15:30 pod numerami telefonu: 14 688 33 58 i 14 688 33 59.

Realizatorem programu w Powiecie Wielickim jest Starostwo Powiatowe w Wieliczce.

Szczepienia w Powiecie Wielickim są realizowane w Gminie Niepołomice.

W razie pytań prosimy o kontakt ze Starostwem Powiatowym w Wieliczce od poniedziałku do piątku w godz. 7:30 -15:30 pod numerem telefonu 12 284 89 42.

Szczegółowe informacje o programie dostępne są na stronie www.profilaktykawmalopolsce.pl.

 

 

 Program jest realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

 

Reklama
Reklama
Reklama

Wirtualny Spacer

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Dziś51
Wczoraj34
Wizyt w tygodniu86
Wizyt w miesiącu1419
Łącznie wizyt1118353