Pracownia Endoskopii

Pracownia Endoskopii dysponuje wyposażeniem i sprzętem medycznym najnowszej generacji. Doświadczony personel posiada wysokie kwalifikacje oraz doświadczenie w pracy z dziećmi w każdym wieku.

W ramach Pracowni Endoskopii wykonujemy:
  • gastroskopię
  • kolonoskopię

Dysponujemy aparaturą endoskopową firmy Olympus - gastroskopem GIF Q180 i kolonoskopem Evis Exera II , w technologii HDTV (obraz wysokiej rozdzielczości) oraz NBI (Narrow Band Imaging – obrazowanie w wąskim paśmie światła), z torem wizyjnym firmy Olympus.

Kolonoskop ma średnicę 11,8 mm przy kanale roboczym 3,2 mm, co pozwala wykonać badanie i pobrać biopsję bez dodatkowych obciążeń dla pacjenta – fakt niezwykle znaczący w przypadku małych dzieci. Zmienna sztywność końcówki sondy endoskopu, przy kącie widzenia 140°, w połączeniu z głębią ostrości 2 mm umożliwia precyzyjne i sprawne wykonanie badania, bez konieczności manewrowania końcówką endoskopu, zasadniczo skracając czas badania i zwiększając komfort pacjenta. Posiadany przez nas wysokiej klasy kolonoskop jest jedynym, tak nowoczesnym endoskopem na terenie Polski Południowej .

Dbając o komfort naszych pacjentów, badania wykonujemy w znieczuleniu ogólnym, z udziałem anestezjologa.

Lokalizacja:
Pracownia Endoskopii mieści się na pierwszym piętrze w gabinecie nr 1.32 w Nowym Pawilonie Strzelecka 2a.

Godziny pracy Pracowni Endoskopii:
Poniedziałek-piątek od godziny 7:00 do 14:30.

W Pracowni Endoskopii istnieje możliwość wykonania badań odpłatnych (CENNIK).

Kontakt:
Pracowania Endoskopii tel: + 48 12 619 86 90