• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im. św. Ludwika w Krakowie

Pracownia Tomografii Komputerowej

Kontrakt z NFZ zakłada, że Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy wykonuje tomografię komputerową bezpłatnie, pacjentom do 18 roku życia z całego Województwa Małopolskiego, którzy posiadają właściwe skierowanie.

W ramach kontraktu, pacjenci mogą korzystać z takich specjalistycznych badań diagnostycznych jak badania głowy i szyi, klatki piersiowej, jamy brzusznej, miednicy, zatok czy układu kostno-stawowego.

Wykaz badań Pracowni Tomografii Komputerowej w ramach NFZ do znalezienia TUTAJ.

Pracownia Tomografii Komputerowej WSSDz św. Ludwika z najnowszej generacji wielorzędowym aparatem otrzymanym w darze od Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w 2012 r. pozyskała kontrakt Narodowego Funduszu Zdrowia na świadczenie usług medycznych.

Lokalizacja:

Pracownia  mieści się na parterze w budynku głównym Szpitala, ul. Strzelecka 2, gabinet nr 1.

Godziny pracy Pracowni Tomografii:

Poniedziałek-piątek od godziny 8:00 do 20:00

Kontakt:

Pracowania Tomografii tel: + 48 12 619 86 12

Wykaz badań Pracowni Tomografii Komputerowej

***

W 20-warstwowym aparacie firmy Siemens zastosowano innowacyjne mechanizmy zmniejszające do minimum dawkę promieniowania w czasie ekspozycji, co zapewnia również krótki czas badania, co z kolei ma istotny wpływ na zminimalizowanie stresu związanego z badaniem. Pracownia jest specjalnie zaprojektowana w przyjazny dzieciom wystrój. Specjalna kolorystyka, obrazki na ścianach oraz urządzeniu, mają sprawić, aby dzieci czuły się tam dobrze i bezpiecznie.

Już od lutego 2011 tomograf zabezpiecza potrzeby diagnostyczne Szpitala oraz pacjentów przyszpitalnych poradni specjalistycznych. Zależało nam na tym, aby tak nowoczesny aparat służył jak największej ilości osób, oraz aby wykorzystywać go w możliwie największym stopniu – mówi Stanisław Stępniewski - Dyrektor Szpitala św. Ludwika. Zdajemy sobie sprawę z tego, że nasz aparat jest jednym z dwóch tak nowoczesnych, specjalistycznych i zaawansowanych aparatów w Województwie Małopolskim, dlatego tym bardziej zależało nam na tym, aby podpisać umowę z NFZ na badania pacjentów również spoza naszej placówki.

Kontrakt z NFZ zakłada, że Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy wykonuje tomografię komputerową bezpłatnie, pacjentom do 18 roku życia z całego Województwa Małopolskiego, którzy posiadają właściwe skierowanie. W ramach kontraktu, pacjenci mogą korzystać z takich specjalistycznych badań diagnostycznych jak badania głowy i szyi, klatki piersiowej, jamy brzusznej, miednicy oraz układu kostno-stawowego. 

Reklama
Reklama
Reklama

Wirtualny Spacer

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Dziś51
Wczoraj34
Wizyt w tygodniu86
Wizyt w miesiącu1419
Łącznie wizyt1118353