Kierownik Oddziału:
Lek. Joanna Boroń - Zyss, specjalista psychiatrii dzieci i młodzieży
.
.
.
Pielęgniarka Oddziałowa:
Mgr Renata Wierzbińska
- Lekarze: + 48 12 619 86 00, wewnętrzny: 314, 327
- Pielęgniarki: + 48 12 619 86 00, wewnętrzny: 361
- E-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Pracownicy:
- lek. med. Elżbieta Pasyk, specjalista psychiatrii dzieci i młodzieży (koordynator Oddziału Psychiatrycznego Dziennego Pobytu)
- lek. spec. Aleksandra Sikora-Sporek
- lek. med. Zofia Szepczyńska, specjalista psychiatrii dzieci i młodzieży
- lek. med. Katarzyna Setkowicz, specjalista psychiatra
- mgr J. Kosk, psycholog kliniczny
- mgr E. Stańczak, psycholog
- mgr A. Łabędz, psycholog
- mgr A. Siwiec, psycholog
- dr n. hum. A. Lelek, psycholog
- mgr Ewelina Opalko, psychoterapeuta
- mgr Wioleta Broda, terapeuta zajęciowy
- Doświadczony i profesjonalny zespół pielęgniarski
- 20 łóżkowy oddział całodobowy,
- 25 miejscowy oddział dzienny, który obejmuje swoją opieką dzieci uczęszczające do przedszkola i szkoły (szkoła podstawowa oraz 1 klasa gimnazjum); oddział dzienny przyjmuje pacjentów, którzy są w stanie dotrzeć na zajęcia terapeutyczne.
Oddział jest ośrodkiem psychiatrii dziecięcej zapewniającym ciągłą, kompleksową, wszechstronną opiekę w wielu formach: leczenie stacjonarne, dzienne, ambulatoryjne, terapia indywidualna, grupowa, rodzinna, społeczność terapeutyczna, inne. Kładziemy duży nacisk na psychiatrię małego dziecka - temu mają służyć krótkie pobyty stacjonarne dziecka z matką, jeżeli zachodzi taka konieczność.
Nieskromnie musimy przypomnieć o doświadczeniu, które mamy w diagnozie i leczeniu całościowych zaburzeń rozwoju (m.in. autyzm).
Bardzo zależy nam, aby zaburzenia były jak najwcześniej wykryte i aby jak najszybciej zostało podjęte ich leczenie. Hospitalizację w Oddziale całodobowym traktujemy jak konieczność i dążymy do tego by, trwała jak najkrócej - adekwatnie do potrzeb i stanu zdrowia pacjenta. Mamy świadomość, że Szpital dla dziecka to tylko miejsce tymczasowego pobytu i ogromnej tęsknoty za bliskimi. Możliwość zaoferowania ambulatoryjnych form leczenia znacznie nam to ułatwia. Dążymy do tego by leczenie pacjenta stanowiło proces i w miarę możliwości pracował z nim stały zespół terapeutów. Przedstawiając ofertę warto chwilę zatrzymać się przy niestandardowych formach terapii, w których uczestniczą pacjenci korzystający z naszych usług: dogoterapia, hortiterapia. Opieka logopedyczna to stały element służący wspieraniu rozwoju naszych pacjentów. Jest to możliwe dzięki współpracy z krakowskimi uczelniami (głównie: Akademia Pedagogiczna).
Rzecznik Praw Pacjenta Szpitala Psychiatrycznego